افشا يا اغماض

وقتی سردرگمی می‌آید، هیچ راهی جز خلوت کردن با خودت نداری. اینکه بتوانی درست و منطقی فکر کنی و راه و بیراهه‌ها را بشناسی، برای هرکسی یک جور حاصل می‌شود. یکی باید بنویسد، یکی باید عمیقا در خودش فرو برود یا قدم بزند.  

خلاص شدن از بعضی فکرها که گاهی به جان آدم می‌افتد هم راههایی دارد. اینکه ما آدم هستیم و به همین دلیل دوست داریم فضای اطرافمان پر از اعتماد و روشنی باشد و گاهی نیست، طبیعی است که ناراحتمان کند. اما یک راه هست که باعث می‌شود این آدم راحت‌تر با اینطور اتفاقها کنار بیاید و با آرامش بیشتری زندگی کند، آن هم نفس زدن و کار کردن برای امری والاتر از این حساب و کتابهای سرانگشتی است.

تجربه عجیبی است اما وقتی اینطور فکر کنی و زندگی کنی، خیلی راحت‌تر می‌شود از کنار تنگ چشمی‌ها گذشت یا سوء تعبیرها را هضم کرد. چون چشم دیگری هست که برایت عزیزتر است و بیناتر است و همیشه حاضر است.

 

پ.ن. یادمان باشد، حضرت یوسف (ع) وقتی خواست خزانه‌دار شود، سعی کرد اول خودش را کاملا تبرئه کند و چشم عزیز مصر را بر اشتباهش باز کند و توان و درستی خودش را ثابت کند. اینکه کجا باید از خودت دفاع کنی و کجا می‌شود اغماض کرد، تشخیص بزرگی است که نمی‌شود از کنارش راحت گذشت.

/ 3 نظر / 3 بازدید
خودنوشت

سلام بزرگوار ... امروز صبح چند بار اين صفحه را باز کرده بودم ... خوشحال بودم که بالاخره نوشتيد ... خواستم چيزی بنويسم اما نمی دانم چرا چنين برداشت کردم که شما نياز به خلوتی داريد تا خودتان باشيد و خدايتان ... احساس می کنم اگر نباشم و یا چیزی نگویم بهتر است پس سکوت می کنم تا... ... تا خلوتتان پر شود از حضور خدا ... مادرانه دعایمان کنید ...ياحق!

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

نيازی

سلام کاش هيچ وقت غمگين يا رنجيده خاطر نباشی ومثبت بنويسی مثل هميشه . اين روزهای نوار های آقای ايوبی را گوش می دم وخيلی ياداتن می کنم از فعال بودن تان لذت می برم. اما بعد: بگذاريد وبگذريد ببينيدودل مبنديد چشم بيندازيد و دل مبازيد که دير يا زوود بايد گذاشت وگذشت حضرت علی (ع) ۲۱/۹/۸۶/ ساعت ۲۱/۲۹