گاهی وقتها چیزی را می گذارند جلویت. می تواند مال تو بشود. اما شرط دارد. اگر شرط را ببری، مال توست والا برش می دارند. اگر چیزی را که برداشته اند خیلی دوست داشته ای، بهتر است ناله و ندبه را بگذاری کنار و بنشینی با خودت رک و راست همه چیز را مرور کنی. دلیل گرفتنش را پیدا کنی و سعی کنی رفعش کنی. اگر موفق شوی، مطمئن باش آن چیز به تو برمی گردد، اگر مال تو بوده باشد. والا فقط عامل محرکت بوده و در هر دو حال بهروزی و سعادت از آن توست. 

چندتا چیز را هیچ وقت نباید فراموش کرد: <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

قسمت هیچ کس را به کس دیگر نمی دهند.

آدمها هیچ چیز را از دست نمی دهند چون چیزی از آن خودشان نیست. اما می توانند خیلی چیزها را برای مدتی از آن خود کنند.

تنها چیزی که به درد آدم می خورد داراییهایش نه داناییهایش. اگر دانایی به دارایی رسید، می شود از آن خود خودش که دیگر جدا شدنی نیست. والا باید منتظر باشد که یکروزی کسی بیاید و توبره دانایی ها را با خودش ببرد و آدمی بماند و ناداریهایش؛ با داناییهایی که به دارایی تبدیل نشده.

بدترين چيز نا اميدی است. يک حديث خوشگل هست که می‌گويد «به چيزی که به آن اميد نداري، اميدوارتر باش از آن چيزی که به آن اميدواری. زيرا موسی رفت که آتش بياورد، با خداوند حرف زد.»

 

 

/ 4 نظر / 3 بازدید
yegane

چه جالب...اين حديث.. دوباره....شمام اون روز تو کلاس بودين؟!........................................... می دونين من نمی نويسم تا طرفدار داشته باشم ..اصولا يه آدم که حرفهاتو بفهمه و بتونی دلت بهش خوش باشه که می خونه ..می فهمه درک می کنه و (شايد کمی خودخواهانه باشه)نظر ميده می ارزه به هزار تا آدم که... به هر حال شما در اين مورد هر طور که دوست داريد باشيد و موفق

زينب

مثل اینکه قسمت بود بیام اینجا.حرفات خیلی آرومم کرد.به خانم مدق سلام برسون.یا علی

محمد

سلام لطف کنيد بگيد اين حديث از کيه يا سورسش کجاست؟ خيلی زيباست.