کتاب سفر به گرای 270 درجه احمد دهقان را یک کله خواندم. کاش کمی زودتر خوانده بودم. زیبا بود و همین که دیرتر نخوانده بودمش، خودش جای شکر دارد. کتاب من قاتل پسرتان هستم اولین کتابی بود که از او خواندم. بعضی داستانهایش را دوست داشتم. اما بعضی اصلا به نظرم ایرانی نبود. این کتاب اما فرق دارد. به هرکس که دوست دارد کمی حال و هوای جنگ را با بخشی از خوبیها و بدیهایش درک کند توصیه می کنم بخواندش. راستی چرا تاحالا این کتاب فیلم نشده؟

کتاب اتاق دربسته پل استر را دست گرفته‌ام. خیلی پیش نرفته، اما کشش خوبی دارد. داستانهای استر معمولا کمی رمزآلود هستند، از آن نوع رمزآلودهایی که البته آزاردهنده نیستند، کشش دارند و می‌دانی آخرش حالت را نمی‌گیرد.

«تا می‌توانید کتاب بخوانید و در دنیای غیرواقعی فرو روید!» این را یکی از دوستان می‌گوید. اما به نظرم کتاب خواندن می‌تواند ذهن را آماده تر کند برای مواجهه با بعضی واقعیت‌ها. حتا فرصتی می‌دهد که بتوانی ذهنت را ورزش دهی، به چیزهای دیگر فکر کنی و کمی هم سرگرم شوی؛ آن هم یک سرگرمی دل انگیز. به نظر من هم تا می‌توانید کتاب بخوانید، از هرنوعی که دوست دارید و برایتان جذابیت دارد. حتا برای سرگرمی!

/ 3 نظر / 3 بازدید
نیازی

گمانم سفر به گرای 270 درجه اصلا با من قاتل پسرتان هستم قابل مقایسه نباشد. هر چه قدر اولی روایتی دلنشین وگیرا است . بعضی دادستان های دومی....

کاظمی

سلام هنوز تا بنوبت به سفر به گرای 270 درجه برسد فاصله بسیار است. سالهاست داستانهای واقعی "فرمانده من"، "حماسه یاسین" و ... پشت در بسته استودیوهای فیلم سازی منتظر ایستاده اند ولی اکثر فیلنامه نویسان از آنها بیخبرند و آنها که خبردارند در خود توان چشم در چشم آنها دوختن را نمی بینند.

يونس

سلام ، فيلم پاداش سکوت را ديديد؟ بر اساس يکي از داستان‌هاي "من قاتل پسرتان هستم " ساخته شده‌است، هم سفر به گرا را دوست دارم هم من قاتل پسرتان هستم ولي من به شخصه تلخي واقعي و نه عليه رزمندگان دومي را ترجيح مي ‌دهم