شه ملک لافتی

می‌گویند مهربان بودی، محجوب، بذله گو، قوی، با انصاف، عادل، شجاع، همراه حق، همنشین مظلوم، پرکار، با گذشت ....

ما را ببخش که نمی‌توانیم درک کنیم که تو که بودی. کسی را در ابعاد و اندازه‌های تو ندیده‌ایم که بتوانیم تصور کنیم. دیده‌‎ایم اگر کسی یکی دو تا از این خصلتها را داشته، چقدر محبوب بوده، چقدر عظمت داشته. چقدر در دلمان اسطوره شده. گاهی از اینکه تصور کنیم همه اینها در یک نفر جمع باشد، حیرت می‌کنیم، باورمان نمی‌شود.

حتا حق می‌دهیم که بعضی دیدند و حسد جلوی چشمشان را گرفت، دیدند و خود را به ندیدن زدند. حق داشتند آنها که گفتند مثل افسانه ای در خلقت و خدایت کردند. نمی‌شود تصورت کرد.

ما امت آخرالزمان خیلی محروم ایم. مثالی از شما را نداشته‌ایم، ندیده‌ایم، پشت ابر از چشممان پنهانش کرده! شاید ما مظلوم ترین امت باشیم که ندیده باید ایمان داشته باشیم. ندیده باید به آرزو  اکتفا کنیم. ندیده باید به شنیده الگو بسازیم.

ما آدمها زمینی، دلمان می‌خواهد ببینیم تا ایمان آوریم. دلملن می‌خواهد دست بر دامنی زنیم تا احساس نزدیکی کنیم، دلمان می‌خواهد چشم بر چشم دوزیم تا آرام گیریم، دلمان می‌خواهد کلام نور بشنویم، تا سیراب شویم، دلمان نور می‌خواهد، نور.

«رسید آن شه رسید ان شه، بیارایید ایوان را /  فرو بریٌد ساعدها برای خوب کنعان را

چو آمد جان جان جان نشاید برد نام جان /  به پیش جان چه کار آید مگر از بهر قربان را

بدم‌بی‌عشق‌گمراهی، درآمدعشق‌ناگاهی/بدم کوهی‌شدم کاهی برای اسب سلطان را

هلا یاران که بخت آمد، گه ایثار رخت آمد /سلیمانی به تخت آمد برای عزل شیطان را

بجه از جا چه‌می‌یابی، چرابی‌دست و بی‌پایی؟/ نمی‌دانی ز هدهد جوره قصر سلیمان را

بکن آنجا مناجاتت، بگو اسرار و حاجاتت / سلیمان خود همی داند زبان جمله مرغان را

سخن با دست ای بنده، کند دل را پراکنده /   ولیکن اوش فرماید که گرد آور پریشان را»

/ 5 نظر / 3 بازدید
بهنام

به نام خدا كتاب پاسخ به شبهات اينترنتي منتشر شد پاسخ به شبهاتي كه سايت هاي ضد اسلام و ضد شيعي مطرح كرده اند . پاسخ به سوالاتي از قبيل ... چرا قرآن دستور قتل مشركين و كفار را داده است تا جائي كه گفته است : هرجا آنها را يافتيد ، بكشيدشان . آيا اين خشونت و ترويج تروريسم نيست ؟ چرا قرآن بحث از معراج پيامبر را مطرح كرده است در حالي كه با وجود اشعه ايكس و اشعه ما وراء بنفش محال است كسي بدون امكانات از جو زمين خارج شود ؟ چرا قرآن مردان را قوّام و سالار بر زنان معرفي كرده است ؟! چرا قرآن ارث زنان را نصف ارث مردان قرار داده است ؟! چرا قرآن به شوهران دستور داده تا زنانشان را بزنند ؟! چرا قرآن تعدد همسر را براي مردان جايز دانسته است ؟! چرا شيعيان نمازهاي ظهر وعصر ، مغرب و عشاء را با هم مي خوانند در حالي كه سنت پيامبر جدا خواندن اين نمازها بود ؟ چرا شيعيان با دست هاي باز نماز مي خوانند در حالي كه با دست بسته نماز خواندن مودبانه تر است ؟ و بسياري از سوال هاي ديگر ... به آدرس ذيل مراجعه فرمائيد http://www.ghalamshop.ir/multimedia/sundries/000301.php

چشم به راه

سلام وب خوبی داری کاش همیشه خیلی می فهمیدیم ولی حیف... [گل][گل][گل]

نیازی

سلام: انشالله همان تاریخ وهمان ساعت من هستم

يونس

سلام ميشه شما که در ادبيات متخصص تر هستيد نظرتون را حتي مختصر درباره ي اين مطلب بفرماييد ممنون ميشم: http://www.roozna.com/Negaresh_site/FullStory/?Id=63440&Title=%D8%AA%D9%86%DA%AF%20%D8%B4%D8%AF%D9%86%20%D8%AF%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D9%87%20%D9%86%D9%88%D9%8A%D8%B3%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%DA%AF%D8%B1%D8%A7%20-%20%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF%20%D9%85%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D9%87

حبیبی

آره. بهش فکر کرده بودم که نمیشه تصورش کرد. باقی ائمه رو یه جوری میشه تصور کرد. انگار ابعادشون خاص تره. ظاهراً از امام باقر نقل است که ما ائمه در هیچ شأنی به جدمان علی (ع) نرسیدیم، جز پدرم (امام سجاد) که در عبادت به ایشون رسید. این خیلی جالبه.