پیاده آمده بودم، پیاده خواهم رفت

پیرزن زرد شده بود. مشتی استخوان بود و پوستی. سر انگشتان دستش خمیده بود. موهای نخ نمای سرش بیشتر مشکی بود و سفیدها رنگ حنایی داشتند.

چشمهایش کاملا باز بود. زل زده بود به جایی و صورتش حالتی نداشت که بشود تشخیص داد به چه چیزی اینطور نگاه می‌کند. کوتاه قد بود یا به خاطر پیری اینطور کوچک شده بود.

او را که توی وان غسال خانه به پهلو گذاشتند، زخم بسترش پیدا شد. با لیف و صابون او را شستند و آبهای صدر و کافور را رویش ریختند. کسی نبود که برایش دعایی بخواند یا مثل باقی مرده‌ها، برایش گریه و شیون کنند. تنها بود، تنهای تنها. 

/ 2 نظر / 4 بازدید
مهاجر

« مرادم از تربيت، از آهن، ماشين ساختن است، و از بشر، «آدم» آفريدن! آدم، كسى است كه بر تمام استعدادهايش مديريت و رهبرى دارد و به آن‏ها جهت مى‏دهد. مرادم از انسان رشد يافته، موجودى است كه از سطح «غريزه» بالا آمده و در حدّ «وظيفه» و «انتخاب» زندگى مى‏كند.» (عین-صاد) همایش بررسی شخصیت و اندیشه های علی صفایی حایری(عین- صاد) تاریخ برگزاری:16/2/87 دوشنبه مکان: دانشگاه تهران،کتابخانه مرکزی،تالار علامه امینی،ساعت 30/13 الی 20 محور های همایش: * مبانی تعلیم و تربیت دینی * اهداف تعلیم و تربیت دینی * روش های تعلیم و تربیت دینی * جلوه های اندیشه در رفتار تربیت دینی * نیاز های امروز تعلیم و تربیت و اندیشه های استاد * کاربرد اندیشه ی تربیتی استاد در نظام آموزشی زندگینامه: http://www.alisafaee.ir/Fa/Page.asp?Id=407 کتب: http://www.alisafaee.ir/Fa/Page.asp?Id=403

نیازی

1- از دانش آموزی که فکر روشن دارد، ناامید 2- اطفال بیشتر به دستور و سرمشق محتاجند تا انتقاد و عیبجویی .3- استاد پرورنده ی روان است و پدر و مادر پروش دهنده جان. 4- آینده ی کودکان بسته به تربیت آنهاست. 5- قرض پدر و مادر به فرزندان علم و ثروت نیست، تربیت و اخلاق است. 6- به جای دستوردادن ، با بچه ها ارتباط قلبی برقرار کنید . خودتان را تا سطح آنها پایین بیاورید ، خود را به جا و در سن آنها تصور کنید ، به آنها گوش کنید و به احساساتشان احترام بگذارید .