گاهی لازم است که گوش بچسبانی به دل و حرفش را جدّی بگیری

والا خیلی زود میمیرد. امروز این کار را کردم. چند وقتی بود صدای ناله اش بلند بود و من حتا به وعده سر خرمن هم نمیرسیدم.

اما امروز بعد از مدتها زدم بیرون؛ شرکت در گپ و گفت ادبی، سرک کشیدن در کتاب فروشیهای انقلاب، خرید چند کتاب باحال، کمی خلوت، خوردن آش شله قلمکار نیکو صفت، کلاس استاد و شنیدن تفسیرهای زیبای او.

امشب احساس سبکی میکنم. با اینکه جسمم کمی خسته است، اما آرامم. صدای رضایت دلم را میشنوم. بیچاره چهها که از من نمیکشد. مدتها بود که حتا آیه قرانی یا بیت شعری برای خودم نخوانده بودم. او هم حقی دارد که گاهی نادیده گرفته میشود.

شاید این تصمیم وقتی قطعی شد که دیروز سر کار از کوره در رفتم و صدایم بالا رفت. آن هم سر حرفی که قبل‌ترها اصلا به هیچ میگرفتمش! دیشب خیلی احساس خطر کردم. خطر از دست رفتن آرامش و صبر. شب پر کلنجاری بود.

آدمیزاده آدمیزاده است نه ماشین. روحی دارد که اگر دیده نشود، نابود می‌کند؛ هم خود آدمی را و هم اطرافیان را. دیشب به یاد آوردم که حتا مدتی است به آسمان آنطور که باید نگاه نینداخته‌ام. مگر صبح ها که کلاغها دسته جمعی به جایی که نمی دانم کجاست پرواز می‌کنند. یعنی بیشتر آن ها را نگریسته بودم نه آسمان را!

خدا را خدا را خودمان را فراموش نکنیم.

 

 

.

/ 10 نظر / 4 بازدید
آریا قلم

با احترام بدینوسیله از شما دوستان گرامی دعوت می شود تا از سایت ادبی آریا قلم دیدن فرمایید، از اشعار زیبا و مطالب مفید آن استفاده و در صورت تمایل اقدام به ثبت نام نمایید. منتظر حضور گرم شما هستیم: سایت ادبی آریا قلم www.ariaghalam.com

علی

سلام وبلاگ جالبی داری اگر دوست داشتی به وبلاگ من سری بزن و همچنین اگر تمایل داشتی تبادل لینک کنیم. با تشکر.

عطش شکن

سلام فونتش تو گودر خیلی ریزه فقط خط اولش قابل خوندنه اگه امکان داره فونت رو یه ویرایشی بکنید.

نیازی

(( الهی از روی آفتاب وماه وستارگان شرمنده ام ، از انس وجان شرمنده ام،حتا از شیطان شرمنده ام، که همه در کار خود استوارند و این سست عهد ، نا پایدار.

fateme

bichare delam...! Ba shenakhty ke az man peyda karde sathe tavagho'atesho hesabi ovorde paeen

رهگذر

سلام ... همیشه می آیم اینجا، اما آرام و ساکت ... از دل می نویسی برای دلم می خوانم ... بخواهی نخواهی پاتوق دلم است اینجا ... پناهی که ناپاک نیست ... اما امروز ساکت نماند، امروز مخاطب بود ... دلم را می گویم هی روزگار ... چقدر من با دلم تنهایم ... راست گفتی ... این روزها آنقدر گرفتاریم که جایی برای دلمان نمی ماند ... همه اش در سگ دو زدن برای دو لقمه نان و یا یه مدرک بالاتر و یا سواری دادن سیاسی و غیره به این و آن به غارت رفت ... همه آرزوهای قشنگی که برای خودم، برای دلم داشتم ... هی روزگار ... دعایی کن به حالمان، بانو ... به حال تنهایی های دلمان ... تا او چه خواهد ... یاحق!

ناشناس

کدوم استاد؟ موسسه نیامدی؟ هفته ای یکبار حداقل مجبور می شوی با خودت و دلت و خدایت خلوت کنی. طعم عسل دارد

تسنیم

سلام خاله جونی. دل مهربونت هوس ما رو نداره؟

جواد

http://chekarbayadkard.persianblog.ir/post/35/

یونس

بابا از رو قصد فونتش اینطوری شده![عینک]