هرگز کسی را که با او عهد بسته ای تنها رها نکن...

 

تجربه گنج است. گنجی که به راحتی کسب نمی‌شود اما وقتی به دست آمد باید خوب حفظش کرد و بهره اش را برداشت.

این روزها به خاطر تجربه ای که پشت سر گذاشت‌ام، سخت دارم سعی می‌کنم یاد بگیرم به باتجربه‌تر از خودم در کاری یا زمینه‌ای بیشتر اعتماد کنم. ساده نیست شاید – نفس است و باد غبغب- اما به عقلانیت نزدیک‌تر است گویا. حتا مرا به بهره برداری از چیزی که دیگری اندوخته نزدیک‌تر می‌کند.

اینکه خودت در جایی قرار بگیری که چیزهایی را ببینی و هرچه بگویی کسی نشنود یا به اکراه به گوش بگیرد، گاهی برایت بیداری می‌آورد: آیا خودت در قبال دیگری چنین کرده‌ای؟ آیا توانسته‌ای خودت را کنار بزنی تا چشم دلت درست ببیند و گاه تسلیم شود.  

گاهی باید اعتماد کرد و اگر خیرخواهی در میان است، گوشزدهایی کرد و البته همراه شد. در سازمان، در کار گروهی و هرچیز دیگری که پای جمعی در بین است و هدفی، همراهی و سفت چسبیدن به عهدی که بسته‌ای و از خود دانستن کار و تلاش بی وقفه در کنار همفکری و همراهی و همراهی و همراهی تنها چیزی است که به نتیجه می‌رساند. و البته در این میان از خودگذشتگی چیزی است که اگر هدف تعریف شده مهم باشد، جزء کار است و دیده نمی‌شود که بخواهد احساس سختی آورد.

به این چیزها که فکر می‌کنم قصه عاشورا را بهتر درک می‌کنم، عظمت یاران امام را بهتر می‌فهمم و البته غربت امام زمان را باور می‌کنم. حالا بهتر می‌فهمم اگر می‌گوید یاری ندارم یعنی چه. داشتن یار و دلگرمی در راهی و کاری، چیزی است که اگر عاقل باشی، تا نباشد، قدم گذاشتن در آن راه- هرچند مقدس- دور از عقلانیت است.

...

 

/ 4 نظر / 5 بازدید
مهری

همفکر و همراه! بسیار نایاب است عزیز! ولی اگر اتفاق بیافتد معجزه رخ می دهد. چه در خانواده چه در اجتماع چه در سازمان و ... .

لينك‌زن

سلام اين پست وبلاگ شما در "لينك‌زن" بازنشر داده شد باتشكر لينك‌زن http://linkzan.com/archives/3978

مطالبت بسیار تکراری و مزخرف است اکثر این موضوعات بر گرفته از کتب می باشد سعی کن جای غرور کاذب که در دانشگاه داری بدنبال مطالب نو باشی

نیازی

با سلام به کسی که حتی اسمی هم برای نظر دادن انتخاب نکرده است. دوست عزیز! اظهار نظر و کاربرد کلمات در محیطی فرهنگی و علمی حتی اگر یک محیط مجازی باشد، آدابی دارد که رعایتش حرمتها را تداوم بخشیده و به غنای داشته هایمان کمک می کند. فکر نمی کنید کاربرد کلماتی مثل« مزخرف و...» کمی دور از شان این محفلها باشد؟ البته اگر شان و منزلت ها را بشناسیم و حفظ شان را باور داشته باشیم. انتقاد با تخریب و خدای ناکرده تحقیر فرق دارد! این طور نیست؟ لطفا کمی مهر ورز تر باشیم و قبل از بیان کلمات کمی بیندیشیم.