پیک نوروزی: خاطره خود را از یک روز عید بنویسید...

چشمهایش پر از شیطنت است. حالا که برایش موبایل خریده‌اند، بیشتر مشغول بازی‌های آن است. اما باز هم دوست دارد تنها نباشد و بازیهایش را هم در کنار دیگران انجام دهد. برای کسی تعریف کند و نشان دهد چطور بازی را پیش می‌برد. هرکس می‌پرسد «موبایل باباته؟» خیلی جدی می‌گوید «مال خودمه! دیگه گذشت روزی که بچه‌ها تا بیست و پنج سالگی موبایل نداشتن!»

تخیلاتش را دوست دارم. وقتی خاطره‌هایی را که با خالی‌بندی‌هایش قاطی می‌کند و می‌گوید، دلم می‌خواهد همه را ثبت کنم. البته در خاطره هایش از شیطنت‌های مدرسه با دوستانش نمی‌توانم تشخیص دهم کجایش باورپذیر است و کجایش واقعا اتفاق افتاده. فکر کنید چقدر سیال ذهنش بالاست و البته مهارت واقع نمایی دارد. یا از مشاغل مورد علاقه اش که می‌گوید و از آینده کاریش، فکر می‌کنم چقدر خانواده در الگوسازی ذهنی‌اش نقش دارد. امروز تصمیم گرفته بود حتما در دو رشته هنر و ژنتیک ادامه تحصیل بدهد. مامان گفت «باید زحمت بکشی عزیزم.» من هم گفتم «پیک نوروزهایت را هم باید به موقع حل کنی.» کمی گیج شد انگار. سکوتی کرد و گفت «همه را حل کرده ام. مانده نقاشی‌هایش. باید خاطره هایمان را نقاشی کنیم!»

و من چقدر دوست دارم این پیک و نقاشی‌های زیبایش را روز آخر ببینم و کش بروم به یادگار. دنیای متفاوتی دارد. امروز دانشگاهی تاسیس کرده بود که می‌خواست به من مدرک پرفسوری بدهد. به قول خودش چون متاسفانه پول زیادی ندارد، فعلا در یک بیابانی که راه زیرزمینی دارد، تاسیس شده و فقط تابلو دارد با نام «دانشگاه تهران 2». (حالا فکر کنید باید خوشحال باشم از این همه شانی که به من می‌دهد یا غمگین از مدرکی که از چنین دانشگاهی قرار است بگیرم!).

شیطنت‌های مداومش هم ویژه خودش است. یکباره که ساکت می‌شود، نگران می‌شویم نکند چیزی شده باشد! طاقت سکوتش را نداریم هرچند گاهی از شلوغ بازیهایش خسته می‌شویم. یک گلوله انرژی است. به دل می‌چسبد به خصوص وقتی هوس می‌کند محبتش را با بوسیدن نشان دهد. امروز در راه دید و بازدید برایم اس.ام.اس زد «عمه دوشیزه مریم دوست دارم...» دلم غنج می‌رود از این کارهایش. چقدر عمه بودن اتفاق شیرینی است. این نعمت را خدا نصیب همه بکند...

 

/ 8 نظر / 6 بازدید
محسن

سلام. خوبه، یه پروفسوری هم میگرین دیگه! با مطلبی در مورد اعجاز قرآن، به روز هستم و دوست دارم نظر شما رو در موردش بدونم.

منا

قربونش برم, عشقمه

قاصدک بارون

من عمه نیستم اما خاله هستم و خیلی مزه می دهد... خدا قسمت بکند...

مهری

خدا حفظتان کند برای همدیگر [قلب]

سیده

سلام ضروریه. حتما سر بزنید اگه کسی میشناسید که بتونه کمک کنه بهشون معرفی کنید

لعیا

سلام مریم جون عاشق اینم که شیرینی بچه ها را از نگاه کسی دیگه که همه اش با اون بچه نیست، ببینم. این جوریشیرینی بچه هام رو بهتر و بیشتر احساس می کنم. یکی از سرگرمی های ظهر های شرکتمون، تعریف کارهای عادی (البته در نگاه اولیه) بچه هامه که دوست هام رو بخندونه و من رو غرق شادی از داشتن بچه ها کنه. این مطلبت رو هم از این جهت خیلی دوست داشتم. خدا حفظش کنه این جیگر رو که دوشیزه مریم رو این قدر سر ذوق میاره :)

منم یه عابرم

http://yeaberam.blogfa.com/post/25چه جالب،منم راجع به این مضوع نوشتم،امروز خوندمت.