استثمار پرورده

پسرک تا سوار شد، دوید ته اتوبوس و سعی کرد بنشیند روی سکوی کنار ردیف آخر.

مادر گفت: اینجا داغه. ببین.

پسرک دستش را کشید روی جایی که دلش می‌خواست آنجا بنشیند و گفت: داغ نیس. من می‌خوام اینجا بشینم.

مادر گفت: ببین کثیفه. لباست سیاه می‌شه.

پسر گفت: خب می شوریش.

مادر کمی جا خورد و در حالیکه پسرک داشت بی‌اعتنا به دور و بر کارش را می‌کرد و خودش را به همه جا می‌مالید تا به هدفش برسد، گفت چشم.

پسرک جای خودش را خوب مرتب کرد و احساس موفقیت دوید توی چشماش. بعد رو کرد به مادر و گفت: مامان خوب بشوریشا!

او هم نفسی کشید و گفت: من که همیشه همین کارو می‌کنم.

و او زیر لب گفت: اوهوم.

/ 6 نظر / 3 بازدید
کاظمی

سلام خداوند مقدار محبتی را که در نهاد مادر قرار داده است، جوابگوی چند فرزند است. وقتی همه این محبت هوار می شود بر سر یک بچه، نباید توقعی بیش از این داشت. تا حال گندمی را دیده اید که کود ازت بیش از حد خورده باشد؟ قد می کشد به چه هوا! ولی وقتی موقع محصول دادنش است، تحمل وزن خودش را هم ندارد و به قول کشاورزها ورس می کند و تخت کف زمین می خوابد.

سایه قرمز

سلام ... امروز داشت تی وی میگفت که بچه های امروزی ( ما رو میگه ) وقتی یه چیزی میخوان باید زود اماده بشه ولی اگه ما خواستیم ... چرا ما اینطوری شدیم ؟ موفق باشی یا حق

عشق های خنده دار

اینی که گفتین مسلما قانون امروز فرزندان ماست اینکه گذشته چی بودن (فرزندان ما ) یا آینده چی مشن ... باشد! یه سوال ، خیلی وقته از لیلی و مجنون خبری نیست ! نکنه زبونم لال بردیشون سر به نیستشون کردین ! هان....هان....هان....یالا بگو... سلام خوبین

برادران

لیلی و مجنون مال دوره خاصی بود که نوشته شد. همین.

فیلسوف کوچولو

این شعر رو تقدیم می کنم به ازادی کلاغ پر گفتند کلاغ: شادمان گفتم پر گفتند کبوتر :گفتم پر گفتند خودت :به اوج اندیشیدم در حسرت رنگ آسمان گفتم پر گفتند مگر پرنده ایی :خندیدم گفتند تو باختی و من رنجیدم در بازی کودکان فریبم دادند احساس بزرگ پر زدن راچیدند آن روز با خاک آشنایم کردند از نغمه پرواز جدایم کردند آن باور آسمانی از یادم رفت در پهنه این زندگی رهایم کردند ..................................................................... حالا همه عزم پر گرفتن دارند دستان مرا دوباره می آزارند همراه نگاه مات و بی باور من از روی زمین به آسمان می بارند گفتند پرنده: گریه ام را دیدند دیوانه خاک بودم و فهمیدند گفتم که نمی پرد نگاهم کردند بر بازی اشتباه من خندیدند.

الفشین

این درست مثل اینه که موقعی که داریم خطایی گناهیانجام میدیم بگیم رب اغفرلی!