گاهی فرض بگیر از سر غفلت ...

رویه رویش می‌نشیم. احساس می‌کنم شایعه‌های این چند روزه -که حسابش از دستش در رفته!- خوب آزارش داده. یکی یکی می‌گوید و باور نمی‌کنم دوستانم چنین گفته باشند. دیگر وقتش رسیده که سکوتم را بشکنم. تا امروز هم فکر می‌کردم دلیلم را می‌داند و خودش را به ندانستن می‌زند. از روز شروع اتفاق تعریف می‌کنم. برخوردها و برداشت‌هایم را می‌گویم و توقعات خاموشی که برای رییس و مرئوس طبیعی است؛ آن هم کسانی که سابقه کاری ده ساله دارند. می‌گویم و حس می‌کنم سبک می‌شود. می‌گویم و تعجبم بیشتر می‌شود که چطور نفهمیده بود. همه چیز شفاف می‌شود و من تازه متوجه می‌شوم که من آدم هستم با پیچیدگی‌های خودم و او آدم است با پیچیدگی‌های خودش. هر کدام با غفلت‌ها و توقعات خاص خودمان. حتا یک رابطه کاری ده ساله هم گاهی نیاز به شفاف سازی و گفتن مکنونات کاری دارد.

دارم فکر می‌کنم گاهی چقدر با فرض «می‌فهمد»، «باید بداند» و «خودش را به ندانستن می‌زند و الاّ ...» شده که زندگی کسی به نابودی رسیده باشد. همیشه گفتگو و شفاف سازی جلوی خودخوری و ایجاد شکّ و کدر شدن رابطه را می‌گیرد.

/ 4 نظر / 4 بازدید
نیازی

شب است و باز چراغِ اتاق می‌سوزد دلم در آتش آن اتّفاق می‌سوزد چه ناگهانی و ناباورانه آن شب سرد تب تکلّف تقدیر زیر و رویم کرد من و دوراهی و بیراهه‌ها و زوزه‌ی باد و مانده‌ام که جواب تو را چه باید داد چگونه می‌گذرند این مراحل تازه؟... هزار پرسش و خمیازه پشت خمیازه چه‌قدر خسته‌ام از فکرهای دیرینه به خواب می‌روم این‌جا کنار شومینه

مهدوي

در رابطه کاری آن هم از نوع ده ساله اش، داشتن برخی از انتظارات بدیهی است و بر آورده کردن آن بدیهی تر و در صورت نبود امکانات برای برآورده کردن، یادآوری آن به نیرو و اینکه بنا به دلايلي قابل برآورده شدن نيست خيلي خيلي بديهي تر. در بسياري از موارد وقتي ادعا مي كنند نمي دانسته اند،متاسفانه خيلي هم مي دانسته و ميدانند ولي.... .

آهو

اینجا که حرف خوبی داشت ولی خط آخر پست قبل خیلی خیلی کارش درست بود. یعنی تاثیر عمیقی گذاشت.

جرعه ای از آسمان

هفتمين مراسم هيئت وب لاگي سبو را زير آسمان بر پا كرديم تا مانند حاجيان احرام بسته منتظر عيد باشيم هم هيئت ما باش و سبويت را از بارش سخاوت مندانه ي دعاي عرفه پر كن، باشد كه با شناختي آسماني تر عيد قربان را جشن بگيريم يك جرعه از آسمان/ هيئت وب لاگي سبو