سه گزاره

1

احساسات خوب است. اصلا جزیی از وجود انسان است. اما مثل هرچیز دیگر نیازمند کنترل و تربیت است. این روزها می بینم چطور آدمها به خاطر احساسات افسار گسیخته شان حتا زندگیشان را به خطر می اندازند. و بارها این را تجربه می کنند!

2

خیلی از ما ادمها انقدر خوب هستیم که تعهدمان به دیگران را در حد خیانت به خودمان جدی می گیریم! به نظر می رسد کسی که به خودش، به خود خوبش، تعهد داشته باشد، تعهدش به دیگران را درست و اصولی تشخیص می دهد و عمل می کند.

3

هیچ آدمی صد درصد قابل اعتماد نیست. حتی خودمان. چقدر به خودمان ایمان داریم که در شرایط مختلف بتوانیم سالم بمانیم. همه اینها به آدم بودن ما بر می گردد و نه چیز دیگر. و وقتی این حد را که هر کس آدم است و ممکن الخطا، را پیش فرض قرار دهیم، احتمال درست تنظیم کردن روابط بالا می رود. این نگاه به سلامت جامعه و سلامت زندگی فردی و اجتماعی هر کس کمک می کند.

 

/ 1 نظر / 4 بازدید

کی بود يکی نبود. يه روزی روزگاری يه خانواده ی سه نفری بودن. يه پسر کوچولو بود با مادر و پدرش، بعد از يه مدتی خدا يه داداش کوچولوی خوشگل به پسرکوچولوی قصه ی ما ميده، بعد از چند روز که از تولد نوزاد گذشتیکی ی پسرکوچولو هی به مامان و باباش اصرار می کنه که اونو با نوزاد تنها بذارن. اما مامان و باباش می‌ترسيدن که پسرشون حسودی کنه و يه بلايی سر داداش کوچولوش بياره.اصرارهای پسرکوچولوی قصه اونقدر زياد شد که پدر و مادرش تصميم گرفتن اينکارو بکنن اما در پشت در اتاق مواظبش باشن. پسر کوچولو که با برادرش تنها شد … خم شد روی سرش و گفت : داداش کوچولو! تو تازه از پيش خدا اومدی ………. به من می گی قيافه ی خدا چه شکليه ؟ آخه من کم کم داره يادم مي ره؟؟؟؟؟؟