هديه تولد

« امشب در سر شوری دارم
امشب در دل نوری دارم
باز امشب در اوج آسمانم
باشد رازی با ستارگانم
امشب يکسر شوق و شورم
از اين عالم گويی دورم
از شادی پر گيرم که رسم به فلک
سرود هستی خوانم در بر حور و ملک
در آسمانها غوغا فکنم
سبو بريزم ساغر شکنم
امشب يکسر شوق و شورم
از اين عالم گويی دورم
با ماه و پروين سخنی دارم
وز روی مه خود اثری جويم
جان يابم زين شبها
می کاهم غمها را
ماه و زهره را به طرب آرم
زخود بی خبرم ز شعف آرم
نغمه ای بر لبها
نغمه ای بر لبها
امشب يکسر شوق و شورم
از اين عالم گويی دورم»

تقديم به منوچهر مدق

/ 6 نظر / 4 بازدید
ناشناس

میدونی پیام من خیلی طولانی براهمین چون اجازه نمی ده بیشتر از ۱۰۲۴ حرف برات بنویسم اونو تو چند تا پیغام می فرستم امیدوارم به آخراش که برسی منو بشناسی در غیر اینصورت برا خودم متاسفم

ناشناس

چون اونجا نبایست به جز خودش کس دیگه رو می دیدی اما بعدش چی بعدش هم که باز باهم همسفر شدیم رفتیم اونجا که بازم فقط باید گریه می کردیم اونجا که یک زمانی سکوی پرش بود برای رسیدن به جایی که ما قبلش بودیم . امشب خیلی دلم ازت گرفت میدونی الان ساعت چنده ؟ ساعت 1:30 دقیقه شبه و من فردا صبح باید ساعت 6 به اداره بروم اما دلم نیامد بخوابم و این نامه را برات ننویسم یادت باشه که منم یک زمانی رفیق راهت بودم حدود یک ساعت پیش رها و ثروتی از خانه ما رفتند و یک هدیه به من دادند هدیه ای که تمام چیزهایی را که دراین مدت به فراموشی سپرده بودم برایم زنده کرد آخرین کتاب تو .

ناشناس

بابا خیلی بامعرفتی. دلم گرفت از این همه معرفت. یادت رفته منو. اگه اونجا رو یادت رفته باشه پس منو هم یادت می ره . ماکه باهم پشت اون پنجره های پیچ در پیج نشستیم و فقط نگاه کردیم وچون راهمان نمی دادند هی گریه کردیم دلم برای اون گریه ها هم تنگ شده برا اون مرمرسفید کف خونه پیغمبر که ما رفته بودیم مثلا دلمون رو اون رنگی کنیم و برگردیم. حالا اونجا رو یادت رفته منو.

ناشناس

آخه دلت اومد دست منو هم نگیری و باخودت همراه نکنی می دونی که من مکه ام را از همان یکسالی که درروایت فتح کارمی کردم و اطرافم همه پرشده بود از چیزهایی که مربوط به شهدا بود و از همان زمانی که تابلوی آثار شهدای دانشگاه را راه انداختم و مراسم بازدید از خانواده شهدای دانشگاه را برگزار کردم دارم .آنقدر با شهدا عجین شده بودم که دلم می خواست شهید شوم یعنی همان زمانی که باهم به جنوب رفتیم همه اش می گفتم اگر یک مین اینجاها باشد و من روی آن بروم خیلی خوب است چون حتما خدا همه گناهان مرا در سفر حج بخشیده است خودت خوب می دانی که من همیشه خیلی از خود متشکر بودم چون فکر می کردم خدا همه کارهایش را گذاشته و فقط مواظب من است هرچند که حالا هم طرز فکرم عوض نشده است البته تقصیر خودش است یک جوری رفتار میکند و یک کارهایی برایم می کند که من مجبور می شوم اینجوری فکر کنم تو رو خدا به من نخند اما امشب دلم خیلی گرفت

ناشناس

احساس اینکه چقدر از همه چیز عقب ماندم از همه آن چیزهایی که باعث می شد به جلو پرتاب شوم یادت باشد که من هم یک چیزهایی می نوشتم حالا هم به حق همان سفری که باهم رفتیم دست منو هم بگیر بذار من هم برای شهدا یک کاری بکنم نمی خوام فکر کنند فراموششون کردم . حالا دیگه خداحافظی می کنم تا از دوست چه رسد که هر چه رسد نکوست . اباصالح عبد و عبید تو منم ابا صالح عاشق روی تو منم فکر کنم یادت باشه که چقدر این شعرو تو جنوب می خوندیم.

ناشناس

چون تمام این پیامها متعلق به یک نفر است خواهش می کنم آنها را از آخر به اول بخوان یعنی از پایین پایین شروع کن و به بالا بیا همان کاری که همه ما در زندگی باید انجام دهیم و نمی دهیم.من باز هم وبلاگ قشنگ تو رو می خونم اگه منو شناختی یک چیزی بنویس تا بفهمم تو از یاد نبرده ای مرا. اونوقت آدرسم رو برات می فرستم.