هوس کرده بودم بروم خانه هنرمندان. خیلی وقت می شد نرفته بودم. یادم نبود از کی. خوش خوشان راهی شدم. پایم را که گذاشتم روی سنگفرش پارک، یادم افتاد آخرین بار ....

احساس غم انگیزی بود. روز تشییع آقای ایوبی آنجا بودم. چقدر دلم گرفت. جای امبولانس، جسد ایوبی روی پلکان، حرفهای چرت و پرت آن کارگردان مشهور و ناآرامی مادری پیر که شاهد مرگ فرزندش بود؛ فرزندی که از مادر شکسته تر شده بود، آنقدر که کتاب های عزیزش را مثله کرده بودند یا ناشرهای از خدا بی خبر سرش را کلاه گل و گشاد گذاشته بودند.

صورت آن پیرمرد دوست داشتنی با آن متانت و صدای خش دار و تن رنجورش چقدر درشت آمد جلوی چشمم. زیبایی بهار در این پارک شلوغ و پر از آدم های متاسفانه آشنا، با این خاطره نه چندان دلچسب، حالم را گرفت.

رفتم طرف بوفه؛ به یاد یک روز خوب سرد زمستان، با آشی داغ در کنار حوض بزرگ، کنار بانو و خوردن سیب زمینی های تازه از روغن درآمده که هنوز صدای جز جز روغن هایش بلند بود... فقط دیواره‌های بوفه باقی مانده بود. خاطرات شیرینم را بلعیده بودند!

بی خیال بهار و خاطره و مرگ و رنج. ازدحام شهر برای فراموشی، خوش فرصتی است....

/ 3 نظر / 6 بازدید
مهری

[گل] همیشه به روز!

قیس

اگر- دور از جان- روی تن زخم عمیقی داشته باشی دردش نمی گذارد فراموشش کنی. سرت گرم کاری میشود و چند لحظه ای یادت می رود اما با کوچکترین حرکت ,درد خودش را به رخ می کشد. احساس می کنم دلهایمان زخمی شده,زخمی عمیق و کاری.تا می آید سرت گرم روزمرگی شود دلت به بهانه ای تیر می کشد و یادت می اندازد آنچه را که نباید.

نیازی

خدایش بیامرزد. استاد ایوبی واقعا زود رفت