روزهای خوش...

1
وقتی نشستم جلوی پنجره پولاد، توی صحن انقلاب و گوش دادم به صدای نقاره ای که خبر از غروب می داد، دلم آرام شد. انگار نه انگار که آمده بودم هزارتا حرف بزنم و باز بروم پی زندگیم! چه خوش گفتی که ... همه از دل برود چون تو بیایی... و مگر من لنگ را توان آمدن بود. باز هم تو آمدی به مهمانی دل خراب من.

2

بهشهر را ندیده بودم. کوچک اما زیبا. مثل دیگر شهرهای شمال. انگار مقر شاه عباس صفوی بوده این شاه خوش سلیقه. خیلی چیزهایش را او بنا نهاده یا به نام اوست. پارک ملت، کاخ شاه عباس، جنگلهای عباس آباد... شب و روز خوشی بود در کنار دوستی خوب و کودکی که نزدیک به چهل روز چشمش به جمال دنیا روشن شده بود.

3

مهمانی کوچکی بود اما با شکوه. فکر کن که بعد از 15 سال دوستی را ببینی! چه حالی دارد. همه دوستان دوره کارشناسی ام - بچه های فیزیکی که روزی احساس نخبگی داشتند لبخند- را دعوت کردم به صرف ناهاری و گپی عصرانه. بعضی در روزهای دید و بازدید خانواده چند روزی را از فرنگستان (آلمان و کانادا) به ایران آمده بودند و برخی از شهرهای دیگر مثل قم و زنجان قدم رنجه کردند. جای دیگرانی که نبودند خالی ماند. هر که نبود، یعنی ایران نبود. جمعی شده بودیم سرخوش. خوش گذشت.

4

مادر و پدر را راهی مشهد کردیم. رمان کلت 45 را دست گرفتیم و کتابی درباره سیاستگذاری عمومی در ایران؛ به امید آنکه روزهای نبود پدر و مادر کوتاه شود و برای انشاء "تعطیلات خود را چگونه گذراندید" بشود نکات فرهیختگی هم لحاظ نمود.

5

روزهای خوش هفته تعطیلات تابستانی ام با خبر قبولی ام در آزمون زبان - تنها آزمونی که ازش خوشم نمی آید و اصلا امیدی به قبولی هم نداشتم و البته ناچار بودم برای ورود به دروازه امتحان جامع از آن بگذرم- پایان گرفت. شکر خدا! هیچ وقت از نمره افتضاحی که بار مثبت قبولی را با خود یدک می کشد این اندازه شاد نشده بودم.

6

خاطرات سرمایه های لحظات ناامیدی اند. و گاهی پر کننده حفره هایی که باید پرشان کنی تا بشود قدم بعدی را برداشت. دیروز کسی می گفت چرا همه از غم و رنج می گویند و می نویسند و چرا همه خاطره ها ناخوشایند شده اند. یادم افتاد من چقدر این روزها شکر خدا خاطره های خوب داشته ام. نوشتم شاید انرژی بدهد! برای خودم که شیرین هستند.

 

/ 2 نظر / 33 بازدید
دادا احمد

من معتقدم امثال پست قبلیتان، که کوتاهترند، ملموس تر و صادقانه ترند... هرکسی برای شنیدن یک جمله، حال و وقت دارد اما این فکرهای طویل... خودمانیم اگر فکرهای خودتان برای خودتان نوستالژیک نباشد، این نوشته را یک سال بعد خواهید خواند؟ بدقلقی کردم عذر

نوید

سلام دوست عزیز خوشحال میشم شما هم به جمع نویدی ها توی نوید چت بیای، منتظرتیم