دانه های برف که از جلوی پنجره رد می‌شوند، از جا بلندت می‌کند. وقتی بیرون را نگاه می‌کنی و می‌بینی سفیدی همه جا را پوشانده و درختهای تازه برگ از دست داده، خود را با برف پوشانده‌اند و صدای کلاغهای خوشحال این همه سکوت را خط خطی می‌‎کند، احساس می‌کنی چقدر این اتفاقی که هرسال بارها و بارها رخ می‌دهد، هنوز برایت شگفت انگیز و جذاب است. حتا شعفی درونت را پر می‌کند و دوست داری شب که همه جا خلوت است، بلند شوی و شال و کلاه کنی و قدم زنان در کوچه‌های خلوت، صدای قرچ قرچ برفها را باز تجربه کنی. بگذاری دانه‌های سفید جلوی چشمت رژه بروند و با بخاری که از بینی‌ات خارج می‌شود درهم آمیزند و گهگاهی روی صورتت بنشینند و آب شوند و حتا پلکهایت را سنگین کنند. رخوتی که برف ایجاد می‌کند، هم دوست داشتنی است.

اما همه اینها وقتی لذت دارند که تو می‌دانی خانه‌ای گرم با بخاری روشن و شعله‌های سرکش منتظر تو هستند. چای خواهی نوشید و گرم خواهی شد و دست و پای کرخت شده‌ات را نرم خواهی کرد. نعمت امنیت و عافیت گاهی وقتی تکراری می‌شود، فراموش می‌شود!

 

 

/ 5 نظر / 4 بازدید
زادمهرمهرآفرین( حسن توکلی رودسری )

به نام نامی مهر... خاک آسمانیت را بر سر و چشمم می مالم ...ستونهایت را می بوسم... چه کنم ؟ دوستت دارم...ای سرزمین جاوید...ای بهشت آسمانی ... ای خاک آسمانی و گهرخیز پارس... پایگاه دل تپنده ایران بزرگ: www.mehrafrin.persianblog.ir [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مهاجر

کودک که بودم آری ولی حالا خجالت می کشم به مثل شور و شعف های ناشی از دیدن اولین برف سال، دل خوش کنم و یا به صدای عجیب و دل انگیز خورد شدن لایه نازک یخ رو برف ها، گوش دهم. نمی دانم دقیقا چرا؟ بنظرم واقعیت هایی مثل اینکه "از 10 شهید فتح قله اورامانات 8 نفر بر اثر یخ زدگی شهید شدند" و یا اینکه "مردم غزه نمی دانند با سرما باید چه کنند" این بیماری را در من ایجاد کرده است. شاید.

مریم برادران

به یاد بچه های غزه می‌خواستم متنی بنویسم. هرچه فکر کردم دیدم آدمهای امروزی زیاد دوست ندارند این حرفها را بشنوند!!! گفتم چیزی ینویسم که هرکس خودش دلش به هر سمتی رفت، برود.

یونس

نمي‌دانم شايد کشيدن يک‌صدم آنچه آن‌ها مي‌کشند کمي‌نظرمون را عوض کند! آخر مطلبتون را خيلي خوب نوشتيد مثل سر زيري بلافاصله بعد از يک سربالايي بود

کاظمی (مهاجر)

سلام فکر می کردم بیشتر از آنکه برای ما بنویسید برای خودتان می نویسید! شاید اشتباه می کردم شاید هم الان اشتباه می کنم.