همه روزها روز خداست، درست. اما بعضی روزها یک جور خاصی است. مثل امروز. بعضی روزها فقط خاطره می‌شوند. به درد یاد کردن می‌خورند تا خنده‌ای به لب بیاورند یا نفسی از دل برآورند. یا روزهایی هستند که می‌شوند عبرتی در گوشه تاریخ. اما روزهایی هست که فراتر از خاطره و تاریخ اند. یک مبدا زندگی‌اند، شروع یک اتفاق. مثل امروز که یک جور حس حسرت، غرور و زندگی به همراه دارند، راه را برای حرکت روشن می‌کند و روح را به جنب و جوش برای شدن وادار می‌کنند. بعضی روزها اعتبارشان به آدمهایی است که آن روزها را خاص کرده‌اند، بعضی روزها اصلا به اعتبار بعضی آدمها روز شده‌اند.

/ 4 نظر / 4 بازدید
آرش

با عرض سلام. داستاهای تخیلی من و اژدها با داستان "نجات درخت کهن: خوان دوم - افسانه سرزمین رویاها" به روز شد.

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

نيازی

دنيا دو روز بيشتر نيست يک روز آن برای تو وروز ديگر ب عليه تو است. اليوم يومان:‌يوم لک ويوم عليک . علی (ع)

قرن 19تولد زناني راخود ديدكه فرصت پيداكردن تا اثرات ماندگاري رادرجهان پديدآورند.زناني هم چون، ماري كوري ، هلن كلر وخواهران برونث ازجمله اين زنان به شمار مي روند اما هيچ يك از اين نامداران به لحاظ شهرت ودست يابي به موفقيت به پاي هنرمندي چون فلورانس يعني فايتينگل نرسيده اند. كارهايي ‌شامل دفن مردگان ، تغيرات اساسي (انقلاب)دربهداشت ، اختراع نموداردايره اي وطراحي بيمارستانهاي امروزي از جمله اقدامات اوست. با وجودي كه وي كارشناس ممتازو برجسته تعليم وتربيت وريا ضي داني با استعداد درزمان خود ش بود اما نايتينگل هميشه اولين وشناخته شده ترين عنوانش يك پرستاربود توفيق اودرتوجه وعلاقه نشان دادن به ضعف وفقرابي نظيربود. اين اقدامش ناشي ازايماني قوي وخرسندي وجدانش بود كه به او انگيزه ونيرومي داد.