به اندازه از جا بلند شدن نه، حداکثر به اندازه یک پلک زدن.

1

چند وقتی است که تصمیم گرفته‌ام غر نزنم و هی از هرچیزی ایراد نگیرم. اگر می‌توانم کاری کنم و الا حداقل دهانم را ببندم و به زندگی خودم و خودم برسم. احساس می‌کنم این بذر ناامیدی و نگاه منفی بدجوری در دل همه‌‍‌مان خانه کرده و مانع حرکتمان شده. نه اینکه نگاه انتقادی را کنار بگذاریم، اما انتقادی که جز بذر تلخی، سودی ندارد، آفت است. من نمی‌خواهم اینطوری باشم.

2

یکی از همکارانم چند ماهی است تغییرات شگرفی در رفتارش ظاهر شده. آدم تکرویی بود، اما چند ماهی است که سعی می‌کند در کارها مشورت کند و همراهی کند و همفکری بگیرد و به نظر همکارانش اهمیت بدهد و .... راستش هنوز گاهی شک می‌کنم که چه شده؟ یعنی واقعا توبه کرده؟ امروز موضوعی پیش آمده بود و او چنان به حرفهایمان اهمیت داد و نظر نهایی را منوط به نظر ما کرد که کپ کردیم. خب آدمها تغییر می‌کنند. این که تعجب ندارد. خوب بودن اگر کار آدم نباشد از پس کی برمی‌آید؟ به تازگی احساس بهتری داریم از بودن کنار هم.

3

امروز که به دوستم زنگ زده بودم، گوشی را پسری برداشت. شک کردم «یعنی حامد بود؟»

پرسیدم. گفت پسرم حامد بود دیگه!

یعنی اینقدر بزرگ شده؟

باورم نمی‌شد. همیشه او را همان کودک تخس نیم‌وجبی تصور می‌کردم. چند سالی است که ندیده‌امش. یعنی آدمها اینقدر زود بزرگ می‌شوند؟ «چیه؟ فکر کردی هنوز هم اگه اومدی خونه‌مون، باید کتاب فسقلی و شیطنت‌هاشو برای پسرم بیاری؟!»

چقدر همه چیز در حال تغییر است. چطور می‌شود ثابت ماند و زندگی کرد؟

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
مجیک

1. کاش و اگر و اما و غر زدن ها دردی رو دوا نمی کنه ... باید در تصمیم گیری ها دقت کرد .. .باید تمرین آرامش داشت ... اینطوری زندگی قشنگ تر می شه ... 2. انسانها همیشه درحال تغییر هستن ... چه از نظر تفکر و عقیده و چه از نظر جسمی ... منتها گاهی خودشون متوجه نیستن ... اتفاق خوبیه که همکارتون مشورت می کنه ... تو ذوقش نباید زد . شاید تجدید نظر کرده تو رفتارش 3. ما هم یه روزی برای بزرگترامون یه کوچولوی دوست داشتنی بودیم که وقتی میدیدنمون لپمونو می کشیدن اما الان ماییم که لپی دیگری رو می کشیم و یه روزم اونا ... این فلسفه و چرخش زندگیه ... کاش گذر زندگی رو بفهمیم ... ازعمق وجود ... وبلاگ خوبی داری ... 2.

آهو

1. این، یعنی روحیه داشتن. من که بعضی وقتا حتی نای غر زدن هم ندارم. من بیشتر گیجم تا غر زننده! 2. جددن خوش به حال همکارتون 3. من فکر میکنم همه بزرگ میشن جز من. فقط بهم زمان میگذره ولی همیشه کوچولوام.

نیازی

سلام : این روزها حوصله ها تنگ وکم شده. برای همین کمتر به این فکر می کنیم که روزها از پی هم می آیند ومی روند ودیگر بر نمی گردند. چند روز پیش خیابان بودم .اتفاقی یکی از کوچولو های نه چندان دور فامیل رادیدم که با یه بچه تپل- مپلی بود بعد از احوال پرسی وناز بچه ازش پرسیدم مال کیه ؟ - بچه خودمه بهم نمی آد - چرا مگه چند سالته؟ - 22 سال پارسال زن گرفتم واینم بچمه - ....... واقعا چقدر زود دیر می شود.

ز.ع

1.نمی دانم چرا بعضی از خصوصیات یکدفعه در جامعه اپیدمی می شود و خود انسان متوجه نیست که در این جریان افتاده یا حداقل دیر متوجه تغییر می شویم!!راست می گویید من هم از غر زدن خودم گاهی اوقات کلافه می شوم !!! 3.شاید زندگی اساسا همین تغییر باشد.برایم جالب بود که زندگی را با ثابت ماندن کنار هم گذاشته بودید .در ثبات تکاملی نیست!!! شاید منظورتان از ثبات در این پست استقامت بود!!!!!!