معرفی کتاب

بهترین سال زندگیم

پل ترو

سحر قرایی

انتشارات نیلا (کتاب کوچک 54)

 

کلا این سری کتابهای کوچک نیلا که با جلد قرمز نامرغوب و کاغذهای نسبتا خوب چاپ می‌شود، داستانها یا نمایشنامه‌های خواندنی و خوبی هستند. با قیمتی ناچیز (قبلا 250 تومان بود و جدیدا به 400 تومان رسیده) می‌شود با اطمینان بالای 80% کار خوبی خواند. خواندن این داستان کوتاه به اندازه خوردن یک کاسه آش داغ شله قلمکار طول می‌کشد.

جذاب، خوش نوشت، روان، با موضوعی خاص که اصلا متناسب فرهنگ ما نیست اما کاملا گیرایی و جهانشمولی را با خود دارد! داستان برخلاف نام کتاب، روایت بدترین سال یا به عبارت بهتر، سخت ترین سال زندگی راوی است. اما به قول خودش «همچنان که زمان می‌گذشت معتقد می‌شدم که آن سال به خاطر تمام بدبختی‌هایش، سال بزرگی بود. تمام این داستان قبلا توسط دیگران زیسته شده است اما باید خودم آن را زندگی می‌کردم تا درکش کنم، تا بفهمم که رنج می‌تواند تسکین دهنده باشد، که خاطره درد خود می‌تواند درد کُش باشد. آن سال تمام زندگی مرا آسان کرد.»

 

رویای آدم مضحک(هفت داستان کوتاه)

فئودور داستایوسکی

رضا رضایی

نشر ماهی

 

فکر کنم نیازی به توضیح نباشد. فقط اینکه واقعا داستانهایش سیاه نیست.

 

 

 

/ 6 نظر / 4 بازدید
جلال حبیبی

آش داغ...؟! یعنی یه قدری مکث لازمه! حالا واسه چی شله قلمکار؟

مریم برادران

اگه آش خور حرفه ای بودید، متوجه منظورم می‌شدید. آش خوری توی میدون انقلاب به آش شله قلمکارش مشهوره و اگر شما این کتابو ببرید اونجا و در حین خوندن، آش هم بخورید خواهید فهمید.

مهاجر

سلام. اولی را نه ولی دومی را بخوانید. اگر قبل و بعد از خواندن اولین داستان، آیات و احادیث مربوط به بهشت و جهنم را بخوانید بیشتر افاقه می کند! هرچند که بنظر بنده بهشت داستایوسکی کمی یخ و بی مزه هست ولی به دیدنش می ارزد. این داستان اول است با ترجمه ای دیگر: http://mavaji.googlepages.com/the-dream-of-a-ridiculous-man.pdf

زهرا حاجی پور

سرعت اپ کردنتون فوق العادست.گاهی جا می مونم . پست خرمشهر زیبا بود و تاثیر گذار. در اولین فرصت کتاب های پیشنهادیتون رو می خونم[لبخند]

bachekharkhon

دانلود بیش از 1400 جزوه ترجمه شده توسط اساتید دانشگاه شهید بهشتی در تمامی رشته ها

ذهن زیبا

وبلاگتون خیلی قشنگ بود لذت بردیم ، اگه میشه یه سری هم به سایت ذهن زیبا بزنید. http://bmind.ir