به خاطر فرشته‌

 

محمدصابر، پسر دوستم، یک داستان نوشته بود. بعد خیلی حرفه ای به صورت کتاب درآورده بود، تصویرگری کرده بود و تمام مواردی را که برای شناسنامه یک کتاب لازم است، مراعات کرده بود. فرستاده بود که من بخوانم و نظر بدهم. یادم رفت بگویم، او کلاس چهارم دبستان است. فقط یک بار هم را دیده ایم اما درباره اش زیاد از مادرش می شنوم.

کارش را خواندم. جالب بود و البته از تصویرگری آن بیشتر از خود داستان خوشم آمد؛ خیلی ساده اما کاملا حس را منتقل می کرد، مثل شادی، عصبانیت، دلخوری و ترس. برایش به زبان رمزی یادداشتی نوشتم. دو سه روزی سر کار مانده بود. یک کلید بهش دادم و خیلی راحت توانسته بود کل یادداشت را بخواند. امروز برایم به همان زبان نوشته «حالا تو برایم یک کتاب بنویس» و یک فرشته هم پایین نامه‌اش کشیده در حال دعا یا خواهشی است!

مانده ام چه کار کنم. احتمالا باید یک راهی برای خلاصی پیدا کنم. با بچه های این دوره و زمانه نمی‌شود شوخی کرد یا زیاد دوست شد! توقعاتشان به اندازه خودشان بزرگ است.

/ 2 نظر / 3 بازدید
نیازی

گاهی با بودن آدمها خوب دور و برمان تنبیه می‌شویم... شاید هم بابچه های خوب این دوره و زمانه یک چهارم دبستانی هم من دارم که مدام باهام سروکله میزنه اینم آخرین شعرش ((دوست دارم زندگي را در ميان آب دريا در ميان صد كوهسار آبي در غروب آسماني در راه سبز مهرباني)) محمد جواد چهارم بوستان . مدرسه الغدیر

مرجان

پیشترها با بچه ها زیاد گرم میگرفتم اما این روزها کمتر میترسم انگار...