1

دوست ندارم فکر کنم چون سال نو در راه است، باید تغییر کرد. دوست دارم فکر کنم چون قرار است امروز بهتر از دیروز باشد، باید جور دیگری بود. و این استمرار شاید یعنی قدمی به آدمیت نزدیک شدن.

2

گاهی که گله می‌کنی، گله هایم سر باز می‌کنند. رابطه انسانی یعنی همین. همه چیز متقابل است. تو اگر دلخوری، حتما طرف مقابل هم هست. رفتار او بازتاب رفتار تست (شاید بهتر است دقیق بگویم ادراک او از رفتار تو). و این طبیعی است. تعدادمان از یک نفر که بیشتر می‌شود یعنی اجتماع  و اجتماع یعنی بروز تعارض‌ها.

3

خیلی به این فکر کرده‌ام که چطور می‌شود روزگار را خوشتر کرد. جوابی که چند سالی است یافته‌ام در یک عبارت «دوست داشتن» خلاصه می‌شود؛ آن معجزه جاوید. دوست داشتن کرامت انسانی، دوست داشتن دیگران، دوست داشتن هستی و .... به نظر می‌رسد وقتی دوست داشته باشیم، جایی برای گله کردن هم نمی‌ماند.

4

دوست دارم فکر کنم مرا دوست داری و در دوست داشتن از تو سبقت بگیرم. به هرحال هرچه کنکاش کردم در این دل کوچکم، جایی برای گله از تو نیافتم. اگر گله‌ای هست از من، امیدوارم با دوست داشتن پاکش کنی. که به قول پدرم گله کردن کوچکت می‌کند. و دوست دارم بزرگ باشی....

 

/ 4 نظر / 6 بازدید
دیدار

سلاااااااااام چقد زیبا مینویسین مرسی ازخوندن نوشته هاتون لذت بردم سال نوهم پیشاپیش مبااااااااااارک[گل][گل]

لينك‌زن

سلام مريم عزيز سال نو مبارك لينك‌زن از شما دعوت مي‌كند در «فراخوان عكس و متن عيدانه لينك‌زن» شركت كنيد http://linkzan.com/archives/9533

شبیه خودم

کاش همه به درک این می رسیدیم.

مهری

[قلب]