من این روزها سخت غمگینم. شاید تو هم. دلها همیشه به هم راه دارند.

تاریخ را می‌خوانم، می‌شنوم و غمم افزون می‌شود از چیزهایی که می‌بینم، می‌شنوم و قرار است روزی تاریخ بشود.

می‌گویند وقتی در میدانی، نمی‌بینی، خوب نمی‌فهمی چه اتفاقی دارد می‌افتد، چون احاطه نداری. باید بیرون گود بایستی و از جایی فراز، نگاه کنی تا درک کنی چه اتفاقی رخ می‌دهد.

من از بیرون نگریستن را وحشت دارم چون حالا که در گودم، درد دارد مرا می‌کشد. وای به بیرون رفتن از گود و ایستادن و نگریستن. عشق که ذبح می‌شود، نفرت که در دلها خانه می‌کند، دیگر جایی برای آرامش نیست.

این روزها سخت غمگینم و هیچ نوری نیست که دلم را خوش کنم به آن. می‌گویند نور باید از تو باشد که جلوی پایت را روشن کند، و من طلب نور از که کنم؟

روزهای تاریکی است. نه توان چشم گرداندن به راست مانده و نه به چپ. عقلانیت بار سفر بسته و انگار بساط دشمن قسم خورده پدر جولانی یافته بس وسیع. هیچ کس برای شنیدن دردهای دلت وقت ندارد. بحث و جدل اگر خواهی، بسم الله. و من دلم لک زده برای دو دقیقه گفتن و شنیدن چیزهایی که از بوی تعفن منیّت دور باشد.

دکان اندیشه تعطیل است، هرچند هیچوقت هم رونقی نداشته است. این رسم دنیاست گویا. مدّعی زیاد، دست بر زانو کم.

کورکورکی گشته‌ام به دنبال قطره‌ای حقیقت که بشود با آن گوشه‌ای روشن سر در گریبان آسود. نمی‌شود. نه من توانمندم و نه حقیقت سره در دسترس.

دلم نور می‌خواهد. دلم نور می‌خواهد و هر کس قطره‌ای ببخشدم، غلامش می‌شوم. این روزها فکر می‌کنم فقط آرزوی عافیت را در این قطره نور خواهم یافت. یعنی تنها آرزوی من برآورده می‌شود؟

/ 7 نظر / 4 بازدید

قرآن بخوان و نهج البلاغه بخوان بعضی از جاهایش توصیف این زمان است و می توانی ملاک هایی از آن به دست آوری که روشنت کند و نور زندگیت گردد صحبت ها و نامه های امام حسین (ع) هم ملاک های خوبی برای فهمیدن می دهد

مهری

اتفاقات این روزها نتیجه عمل خودمان است. برای اینکه عجله داشتیم و دیر کرده بودیم در رسیدن به آرزوهایی که در سر داشتیم- آبگوشت افکار و آرمانها و بهتر بگویم آرزوهایمان را در زود پز بار گذاشتیم و متاسفانه از روی نادانی و بی اطلاع از کارکرد روزنه ی روی در زودپز وقتی دیدیم صدای سوتش آزارمان می دهد آنرا مسدود کردیم. و این شد که نباید می شد. زودپزی که فکر می کردیم آبگوشت لذیذی را خیلی زود تحویلمان خواهد داد منفجر شد و اینگونه همه چیزمان را در یک چشم به هم زدن ویران کرد.

ناشناس

جواب من رو نمی دی؟

نجوا

الیس الصبح بالقریب؟ کاش زودتر برسد، زودتر از این نزدیک و قریب... دلم هوای تازه میخواهد آخر...

ناشناس

سلام. کجاش جواب داده بودی من که نمی بینم![سوال]

مریم برادران برای ناشناس عزیز!

برایت نوشتم: خیلی دوست داشتم اما راهم ندادند. حتا رفتم که در کلاس اخلاقش شاگرد شوم. گفتند خصوصی است. سالها پیش بود. اما لیاقت نبود. فکر کنم البته شما مرا با کسی اشتباه گرفته اید! کمی بیشتر فکر کنید....

نیازی

از حوادث گذشته تاریخ برای آینده عبرت بگیر که حوادث روزگار با یکدیگر همانند بوده وپایان دنیا به آغازش می پیوندد. علی (ع) . نامه 435