سند بردگی

 

امام از تصمیمش برنمی‌گشت. هرچه خواستند منصرفش کنند فایده نداشت. حتا به آقا مصطفی پیغام دادند که به امام بگوید حمله به آمریکا از حمله به شخص اول مملکت ایران خطرناکتر است. اما امام اعتنایی نداشت. آنقدر تصویب قانون کاپیتولاسیون برایش گران آمده بود که روز ولادت حضرت زهرا را روز عزا اعلام کرد و همان روز با سخنرانی افشاگرش که از قبل خبرش را داده بود  چشم مردم را باز کرد.

آن روز امام با آیه استرجاع (انالله و انا الیه راجعون) شروع کرد و گفت  استقلال ما را فروختند. باز هم چراغانی کردند پایکوبی کردند. اگر من جای اینها بودم این چراغانی را منع می‌کردم می‌گفتم بیرق شیاه بالای سر بازارها و خانه ها بزنند چادر سیاه بالا ببرند.

امام می‌گفت و مردم شیون و زاری می‌کردند انگار تازه فهمیده بودند به چشم دولتشان از سگ های آمریکایی ارزششان کمتر است. فهمیده بودند دولتشان سند بردگی به نام ایران زده و با افتخار مستعمره بودن ایران را پذیرفته است.

امام به سخنرانی اکتفا نکرد. اعلامیه هم داد و بیشتر این لایحه را زیر سئوال برد. آمریکا هم ساکت نماند. دستور مستقیم آمده بود که امام از ایران تبعید شود.

نیمه شب سیزدهم آبان کماندوها خانه امام را قم محاصره کردند. امام که آنها را بالای دیوار دید برای اینکه کسی نترسد آرام بیرون رفت و بی سروصدا همراهشان شد.

او را با هواپیمای باری که در فرودگاه مهرآباد منتظر بود به همراه دو مامور امنیتی به ترکیه فرستادند. فردای آن روز رسانه ها اعلام کردند: «طبق اطلاع موثق و شواهد و دلایل کافی چون رویه آقای خمینی و تحریکات مشارالیه علیه منافع ملت و امنیت و استقلال و تمامیت ارضی کشور تشخیص داده شد از تاریخ 13 آبان ماه از ایران تبعید گردید.»

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
کوثر

سلام مريم خانوم...تصوير گوشه ی وبتون عاليه...اولين چيزی که توجه ام رو جلب کرد عکس کنار صفحه بود...وبلاگ خوبی داری...خوشحال می شم به منم سری بزنيد...

محمد

سلام عليکم ... کاش خمينی هايی که هيچ وقت حقيقت را فدای مصلحت نمی کردند تکرار می شدند ... ای کاش ... کاش فريادهايمان اسير کتمان حقيقت نبود ... نميدانم ولی ای کاش اسلام امروزش را نمی ديد ... دعا کنيد تا مصلح عادل حقيقت گو خودش بيايد و پايان دهد به نيرنگی که به نام دين ساخته اند ...ياحق!