برایم نوشته‌ای که «خدمت رسانی به جامعه با علوم انسانی بیشتر اتفاق می‌افتد.» نمی‌دانم چرا اینطور فکر می‌کنی. به نظرم هر کس در هر شغلی یا هر لباسی یا هر جایگاهی می‌تواند خدمت کند. بیشتر و کمترش را هم نمی‌دانم. مهم بهتر بودن است که این به تخصص، تعهد و استعداد بستگی دارد. بعد هم اصلا کی گفته کسی که درس می خواند لزوماً برای جامعه مفیدتر است!

کسب علم باید مفید بودن به همراه بیاورد اما نه درس خواندن. آن هم از نوع درس خواندن‌های ما! شاید دنبال علاقه رفتن بهتر باشد. چون حداقل اگر به دیگران سودی نرساند حداقل برای خودمان لحظات خوبی فراهم می‌کند.

دکتر بهادری نژاد همیشه می‌گوید: بگردید ببینید شما باید کجا باشید و کجا بودنتان بهتر است. آنوقت انتخاب کنید. همیشه انتخاب هم سخت است. اگر غیر از این بود نمی‌گفت انسان «فی کبد» خلق شده است.

 

/ 1 نظر / 5 بازدید
سمیه

سلام و ممنون از توجه خواهر خوبم احسنت! عرض منم دقيقا اين بود كه به دلايلي دنبال علاقه ام نرفته بودم و حالا كه به صرافتش افتاده ام گرچه ناممكن بنظر نميرسد ولي خب ديگه به راحتي هجده سالگي نميتونم تصميم بگيرم چون الان اخذ چنان تصميمي (قدم گذاشتن در مسير دلخواهم كه به رضايت خاطر و آرامش بيشترم منجر خواهد شد و برایم احساس مفید بودن بیشتری به دنبال خواهد داشت) زندگي اطرافياني كه با همه كوچكيم نسبت به آنها احساس مسووليت ميكنم، را نيز تحت تاثير قرار خواهد داد.