هوس شيرينی

یه وقتایی داشتن یه چیزایی صبر می خواد.

می گن میوه اش شیرینه، مثل خرمالو. چون اگه به موقعش چیده نشه، کمی گسه. باید خوب برسه. اونقدری که مزه اش زیر دندونت برای همیشه بمونه.

حضرت یوسف که خواب دید، نوجوان بود. تعبیرش چندین سال طول کشید.

حضرت یعقوب صبر کرد، صبر جمیل. می دانست آن خواب باید تعبیر شود. پس می دانست یوسفش زنده است. پیش چشمش روشن بود که می‌بیندش آن هم بر مسند عزت.

بعضی چیزها صبر می‌خواهد، صبر جمیل.

دلم خرمالو می‌خواهد، شیرین باشد لطفا.

 

/ 3 نظر / 2 بازدید
زیبا

سلام عزیز. میای واسه هم لینک بذاریم؟

محمد

سلام عليکم ... صبر ... کاش فرق بين صبر و تعلل را می دانستيم ... صبری صبر است که جميل باشد ... و خدا خودش گفته که با صابران است ... وقتی ميشود خدا را با صبر بدست آورد پس چرا اين همه شتاب ؟ شايد به همان دليل است که گفتيد: وقتی نيست ... نمی دانم اما فکر می کنم بر گذر عمر نباید صبور باشيم ... ياحق!

نيازی

بسم الله پیامبر با همه ی بزرگی اش مامور به صبر بود. 1- واصبر حتی یحکم الله : صبر کن تا فرمان خدا برسد. 2- واصبر فان الله لا یضیع اجرالمحسنین: صبر کن که پاداش نیکوکاران ضایع نمی شود. 3- فاصبرکما صبراولوالعزم من الرسل: صبر کن همانگونه که پیامبران بزرگ صبرکرده اند. 4- ولربک فاصبر: صبر کن که خدا تو را درسایه صبر رشد می دهد. 5- فاصبر لحکم ربک ولا تکن کصاحب الحوت: صبر کن که بی حوصلگی تو را در تنگنا قرارمی دهد. 6- فاصبر ان وعد الله حق: صبرکن که وعده های خدا محقق می شوند. 7- وصبرعلی ما یقولون: صبرکن هم دربرابر گفتارهای نا روا وهم در برابر کردارهای نا روا. 1/9/1386 نیازی