هزار نکته باریکتر ز مو

به نظر می رسد این که می گویند هر کسی را بهر کاری ساختند، از آن حرفهایی ست که باید به قول مادربزرگم با آب طلا نوشت و نصب العین کرد.

مثلا من فهمیده ام خودم اهل کار صرفا اجرایی نیستم. خیلی زود خسته ام می کند. کار چالشی که با حل مساله و طرح ریزی و ساختاردهی توام باشد، با همه سختی ش برایم لذت بخش است و طاقتش را می آورم. نه که کار اجرایی نتوانم بکنم یا نکرده باشم. اما خوب، طاقتم در این باره کمتر است. حوصله ام را سر می برد. 

هر کدام ما ویژگی هایی داریم که اگر درست بشناسیمش و خوب به کارش ببندیم، اتفاق خوشی خواهد افتاد، هم خودمان شادمان خواهیم زیست و هم دیگران منفعتی خواهند برد. این به معنی این  است که هرکاری ارزش خودش را دارد. این ارزش را باید قدر شناخت، به خود محک زد و با انتخاب بهینه شان آن را ضایع نکرد که به تبع آن، شان خود را.

پ.ن: برای رفع نگرانی بعضی دوستان و تفهیم بعضی نظرات ناقصم بگویم که از نظر من حقیر، کارهای بزرگ گاه در پشت درهای بسته و پرده های افتاده اتفاق می افتد. مشاوران، سیاستگذاران، فیلمنامه نویسان، ... صحنه گردانان اصلی هستند. پس بزرگی قدرشان مضاعف است.

/ 7 نظر / 3 بازدید
مریم

سیاست گزار یا سیاست گذار .ببخشید

رهگذر

گیریم که جنگ جملی هست غمی نیست یک فتنه بین المللی هست غمی نیست ما تجربه کردیم که در لحظه فتنه تا رهبر ما "سید علی" هست غمی نیست

مریم

تشکر

شبیه خودم

همیشه رسیدن به نتیجه درمورد خود خودمون شیرینه. البته از نوع مثبتش.

رهگذر

الان ذوق کردی دوباره اومدم. تفریحم گاهی نیازه دیگه. می خوام ببینم تا کی میخوای قایم بشی دادا