چند برداشت کوتاه

1

می‌گوید: حسادت کرده است!

می‌گویم: جایگاهش بالاتر است. حسادت معنی ندارد!

می‌خندد و می‌گوید: حسد این چیزها را نمی شناسد.

اما من فکر می‌کنم اگر کسی قدر خودش را به قدر بشناسد، می‌تواند حسادتش را کنترل کند.

2

امروز مسابقه والیبال داشتیم؛ بین ما دانش آموخته‌ها و دانشجویان. افتضاحی شد. اساسی باختیم. اما اصلا ناراحت نبودیم. یعنی واقعا به غیرتمان برنخورد!

راستش از همان اول رفته بودیم که ببازیم. نه که از خود گذشتگی کرده باشیم، نه. خوب آنها والیبالیست بودند و ما سالها بود که دستمان به توپ نرسیده بود. می دانستیم طرفمان کیست، از ما بالاتر است. حقشان هم بود ببرند. فقط چون به مناسبت عید ما را به یک بازی دوستانه دعوت کردند، پذیرفتیم.

3

می‌گویم: آدمیزاده است. حسد هم خصلت او.

می‌گوید: دلیل نمی‌شود.

می‌دانم هست اما باید کنترلش کرد. باز شروع کرده‌ام به توجیه کسی. شاید به اشتباه، شاید برای کم کردن بار غمی آن هم به خاطر یک بی‌انصافی.

۴

شاید یک دلیل اینکه معصوم می‌گوید: همیشه دیگران را بالاتر از خودت ببین و دعا می‌کند به اینکه بینا به ضعف خود باشد، حداقل نتیجه اش دوری از حسد است؛ حسدی که ریشه ایمانمان را می‌سوزاند.

/ 6 نظر / 4 بازدید
محسن

سلام دوست گرامی وبلاگ قشنگی داری . در مورد حسادت چیزی نمیدونم چون هیچ موقع پیش نیومده بخوام به کسی حسادت کنم . رقابت کردم ولی حسی به نام حسادت در خودم پرورش ندادم. موفق باشی .منتظر شما هستیم[گل]

مهری

حسد هست. من هم معتقدم می شود کنترلش کرد. "خدایا تو برایم کافی هستی، هر آنچه هستیم و داریم،‌هدیه ای از سوی توست . کم و زیادش را حالا می خواهد مال باشد یا عقل یا احساس و یا هر چیز دیگر بنا به مصلحت عطا کرده ای. پس داشته هایم غرور ندارد و نداشته هایم باعث نمی شود ناراحت باشم"

نیازی

مؤمن شادمانى اش در صورت و اندوهش در دل است، سینه اى گشاده و نفسى فروتن دارد، بالانشینى را کراهت دارد، سکوتش طولانى و اوقاتش مشغول است، شاکر و شکیبا است امام على علیه السلام

نجوا

حسد وقتی هست که ضعف خودت را میبینی اما نمیخواهی رفع ش کنی و برعکس، میخواهی آنکه آن ضعف را ندارد، مثل تو شود نه اینکه تو مثل او

حنیفیان

سلام.خیلی وقته سوالی دارم که نمیدونم بپرسم یا نه.اگه نخواستین جواب ندین. سیصد هزار شهید به علاوه حدود یه میلیون مجروح ضرب در پدر, مادر,خوهر,برادر,همسر و... .چرا خانم لشکرلو؟نه اینکه خون باقیشون رنگین تر باشه,نکته متمایزشون که ارزشمند تر و قابل طرح ترشون می کردو چی دیدین؟. مثل قبلی ها نیست,نه مثل اینک شوکرانها و نه مثل نیمه پنهانها.

یونس

به نظر این حقیر هم روایت کسی از فرزند یک بهایی بودن تا مادر شهید شدنش بسیار شنیدنی تر و قابل تامل تر و تاثیر گذار تر است از خیلی های دیگر هر چند آن شخص گم نام باشد!