گمشده شاهزاده

گفت «دیروز عکسها و نوشته های چند ساله گذشته را آورده بودم و خاطراتم را مرور می کردم. آنقدر افسرده شدم که شب توی خواب کابوس می‌دیدم. دیشب خیلی بد خوابیدم.»

من که می‌شناختمش، زندگی نسبتا خوبی دارد. به نظر آدم موفقی است. گفتم «خاطرات خوب که افسردگی نمی‌آورد؟ تازه بد هم که باشند، دیگر فقط نقش خاطره‌اند. به یاد که می‌آیند آزارشان آنقدرها دردناک نیست. البته بستگی دارد به خود آدم که چطور نگاهشان کند.»

گفت «توی این ده دوازده سال، باید یک جهش بزرگ در زندگیم رخ می‌داد. اما من احساس تغییر خاصی نمی‌کنم. فقط روز و شبها گذشته!»

اتفاق خاص، جهش بزرگ...  همین که زندگی می‌کنیم خودش اتفاق بزرگی نیست؟ شاید ما چیزهایی را نشانه می‌گیریم که واقعی نیستند، ظرف چشممان را پر نمی‌کنند، دنبال چیزی هستیم که نیست، نیست در جهان است. در اینکه روح را دنیا راضی نمی‌کند حرفی نیست، اما این چیزی است و رضایت از زندگی چیزی دیگر. زندگی خود آنقدر قصه دارد که اگر درست بخوانیمشان، هزار و یک شبش از ما آدم می‌سازد. شاید ما شهرزادمان را گم کرده‌ایم.

 

/ 6 نظر / 3 بازدید
محمد

سلام[گل] زنده باشید[شوخی] اگه فوتبالی هستین یه سر به وبلاگم بزنید

نیازی

خدایا یاری ام کن تا در دوراهی های انتخاب آن زمان که بین رضایت نفس و رضایت تو قرار می گیرم، آن زمان که بین به دست آوردن تایید تو یا تایید بندگانت گیر می کنم خدایا یاری ام کن همیشه همیشه همیشه تو تنها انتخابم باشی.

نیازی

سلام پی کتاب های (( زمانی برای آسودن وحتا یک قطره اشک نریختم)) گشتم اما نجستم.

مهاجر

سلام کتاب "حتی یک قطره اشک نریختم" اگر تمام نکرده باشند، در این آدرس می توانید بیابید: فروشگاه مجازی شریف نت آدرس: تهران - خیابان آزادی - دانشگاه صنعتی شریف - ساختمان شهید رضایی - اتاق شماره 18 تلفن: 021-66165822 کد محصول: GB102 قیمت: 20000 ریال ناشر کتاب "زمانی برای آسودن" هم بسيج جامعه پزشكي كشور به آدرس "بزرگراه رسالت، اول بني هاشم، روبروي پل هوايي، هشت متري اول، پ. 9 " است. شاید با تلفن 22535298 تماس بگیرید، بتوانید در مورد فروشگاههای که احتمالا هنوز آن را داشته باشند، اطلاعاتی بدست آورید. فکر می کنم این دومی را کتابخانه موسسه روایت سیره شهدا هم داشته باشد، هرچند امانت بده نیستند و فقط می شود همان جا خواندش.

ثمین

[گل]سلام مرسی از مطالب خوبت خوشحال ویشم به من هم سر بزنی

هاجر

به نظرم نفس زندگی کردن اتفاق بزرگی نیست مگر اینکه حتی شده آرام آرام آدم تر شده باشیم و وقتی نگاه کنم که ده دوازده سال درجا زده ام کابوس دیدن هم کم است. زندگی را هدر داده ام. کم چیزی نیست.