به شرط آنکه آدم نترکیده باشد

 

می‌گویند فشار زندگی معمولا خلاقیت را پرورش می‌دهد. طبق این قانون، من هم وقتی امتحاناتم شروع می‌شود، به طرز عجیبی خلاق و نوآور می‌شوم و به تنها چیزی که نمی‌توانم بپردازم، امتحان است. نه که نخواهم، تقدیر نمی‌گذارد! مثلا بی‌اختیار شعرم می‌آید یا فلان مساله که مدتها ذهنم را به خودش مشغول کرده بود و هیچ راهی برایش پیدا نمی‌کردم، به راحتی حل می‌شود. البته این فقط یک رویه خلاقیت من است. رویه دیگر سر جلسه امتحان رخ می‌نمایاند. احتمالا همه، این رویه را چشیده‌اند. می‌گویند جلسه امتحان خود یک کلاس یادگیری است.

می‌خواستم بگویم همیشه می‌شود جور دیگر دید. اینکه سردمداران جامعه ما سعی می‌کنند فشارهای روی مردم کم نشود و گاهی از شوکهای فشار قوی استفاده می‌کنند، همه به صلاح مردم است و اصولا باعث باروری و رشد خلاقیت آنها می‌شود. به نظر باید گاهی خود را در دستان آگاهان رها کرد! به خصوص که امسال سال نوآوری و خلاقیت هم هست.

/ 3 نظر / 5 بازدید
مهاجر

سلام "...اینکه سردمداران جامعه ما سعی می‌کنند فشارهای روی مردم کم نشود..." فکر نمی کنید استفاده از عبارت "سعی می کنند... کم نشود" بجای "نمی توانند...کم کنند" غیر منصفانه است؟ شما که قاعدتاَ از بار کلمات فارسی بخوبی آگاهید. واقعا کلمه سردمداران را بخوبی و در جای مناسب بکار می برید؟ قاعدتا می دانید که سردمداران چیزی فراتر از وزیر و وکیل و حتی رئیس جمهور است؟ اینطور نیست؟

مهاجر

سلام. جناب نیازی، اگه لطف کنید و بفرستید، حتما می خونمش. mohajer_5555@yahoo.com

مهاجر

سلام. بخاطر امتحانات یادداشتها را نخوانده اید یا سوال کردن ممنوع است؟ و یا سوالٍ بی خود و بی موردی است؟ بنظر شما سوال در مورد شهید عزیز، سید مدق مهمتر است یا رهبر؟