کمتر کسی بود که فرامرز حجازی را نشناسد؛ بچه پر جنب و جوشی که سرش درد می‌کرد برای فعالیت دانشجویی. شعرها و گله‌های بی‌ریایش در جلسه‌های مختلف را خوب به یاد داریم. به نظرم نگاه منتقد و جسورش ستودنی بود.

بعد از فارغ التحصیلی، مدتی دبیر صفحه ادبی روزنامه دانشگاه بودم. طرحی برای مصاحبه با بعضی فارغ التحصیلان داشتم که به نظر خوب جواب داد و استقبال شد. یکی از مصاحبه ها با او بود. یادم هست آن روز بعدازظهر که رفتم خانه‌شان، با چه شور و حرارتی از فعالیتهایش در دانشگاه تعریف می‌کرد. چقدر خاطره داشت. بعد هم از ازدواجش گفت و ادامه تحصیلش و پایان نامه‌ای که پر از تحلیل شرایط روز و آینده بود. حرفمان تا شب به درازا کشید تا اینکه همسرش هم رسید و جمعمان کامل شد.

شعرهایش را همیشه مشتاقانه می‌خواندم. شعر انقلاب تا آزادیش را همه شنیده بودند و به اتفاق دوست داشتند. شاید با خیلی از عقایدش مخالف بودم اما از صراحت و جسارت فوق العاده خوشم می‌آمد. حتا اگر از کسی دلخوری داشت، به راحتی می‌گفت. پشت سرش حرف و حدیث کم نبود. البته طبیعی به نظر می‌رسد، آدمی که همه جا هست، از انجمن شعر تا انجمن اسلامی، باید هم نشود از کنارش بی‌تفاوت گذشت. همه اینها دردهایی می‌شدند بر دل لطیف او که با زبان آتشین و لهجه شیرینش می‌گفت و می‌گذشت.

از هفته پیش با ایمیل و اس.ام.اس دوستان شنیدم که گرفتار بیماری سختی است. اینطور که می‌گویند متاسفانه مشکل گوارشی او جدی است. امیدوارم زودتر از چنگ این درد هم خلاص شود و در کنار ملیحه عزیز باز به آرامش برسد. دعا کنید...

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
سایه قرمز

سلام ... من اسمش را نشنیده ام ... ادرسی چیزی نیست بشه بیشتر شناختش و اصلا ببینیم کی هست ولی هرگی هست انشاالله خدا شفاش بده موفق باشی یا حق

يونس

خدا به حق عزيزانش شفايش دهد

م-ی

آرزو می کنم به آرزویت در مورد سلامتی ایشان برسید. خودم هم برای سلامتی اش دعا می کنم.

نیازی

یا من اسمه دعوا وذکره الشفا. الهم اشفع مرضانا. آمین یا رب العالمین