حقیقت، دعا و تو...

آدمیزاده حقیقت جو است. شاید بشود دو روز با ترفند از واقعیت دورش کرد اما همه عمر نه. خیلی وقتها فکر می کنم آدمی که فکر می کند و سهوی اشتباه می کند یا مدتی به دلیلی نفسانی شیطنت می کند، ارزشش بسیار بیشتر است از آدمی که کلاً سهوی راه درست را میرود. همیشه فکر می کنم چرا اینقدر سلمان برای حضرت رسول بزرگ بود، چرا گفت او اهل خانواده من است؟ می شود در این کلام حکمتی نباشد؟ فکر کردن - به شرط داشتن اطلاعات شایسته و بینش- همان حقیقت جویی است که با قراردادن تجربه دیگران در مسیر جستجو میشود سریعتر و راحت تر به نتیجه رسید. کاش به خودمان و به هم فرصتش را بدهیم. 

****

گفتی حق بر باطل پیروز است و با قرار دادن چیزهایی پایدار در درون آدمها راه را برایشان هموار کردی. شاید سخت بشود فهمید، شاید راه راست سخت باشد، شاید دیر بشود رسید، اما حتی اگر همه عمر کاری کند این آدم دوپا که برخلاف حق باشد، همیشه ته دلش چیزی هست که تلنگر بزند. استاد می گفت دس (د س س) در فطرت کردن هست اما نابودی فطرت نیست. اول و آخرش اینکه من مال خودت هستم. پس مرا به دستانت نگهدار. 

/ 2 نظر / 4 بازدید
مهسا

سلام وبلاگ بسیار زیبایی داری برای افزایش بازدید وبلاگت میتونی به آدرس بیایی و وبلاگتو ثبت بکنی تا من و بقیه بازدید کنندگان بتونیم هر روز بهت سر بزنیم محلی که وبلاگتو ثبت میکنی بزرگترین دایرکتوری وبلاگ نویسان است و پر بازدید ممنون http://link.arenawatch.ir