هر روز عاشورا و هر زمینی کربلا!

 

یکی از دوستان به شدت به پول نیاز داشت. به هرکس فکر می‌کردم بتواند کمکی کند، اس.ام.اس زدم که مقلا توی رودربایستی نیفتد و اگر خواست، به راحتی بتواند جواب رد بدهد. اما.... به قول یک نفر، شب عید است و همه خودشان نیاز دارند.

امروز از صبح به این فکر می‌کنم که پول موجود عجیبی است. کم‌کم دارم می‌فهمم کسانی که به خاطر برق سکه‌ها جلوی امام خود ایستادند، خیلی هم گناهی نداشتند. چرا ما فکر می‌کنیم اگر ما آن روز آنجا بودیم حتما یارانش هفتاد و سه نفر می‌شدند؟

/ 5 نظر / 3 بازدید
سایه قرمز

سلام ... اره هر روز عاشورا و ... دنیای ما الان من هم همین نظر را دارم که همش شده پول ... مردم از صبح تا شب میدوند تا پول در بیارند نه به مقدار نیازشان بلکه هی بیشتر جمع کنند و بیشتر جمع کنند ... نمیدونم اخرش میخواهند چه کار کنند فقط شده پول ... البتهع امامان هم اینقدر پول داشتند که بخواهند ادم بخرند ولی او مبنای اطاعت از امام خویش و انان دنیا بود ... پس هر کس مقاومت کرد رستگار شد این که دیگهنصیحت نبود مادربزرگ !!؟؟ موفق باشی یا حق

گل گلی

این همه سال کار کردی حتما یه پس اندازی داری خودت چرا بهش نمی دی خیلی بیشتر می خاد؟

خانه

شما مذهبی ها میدانید که این شعار "هر روز عاشورا.." یک حدیث valid نیست. کرچه جمله قشنگی است احتمالاً

عشق های خنده دار

سلام خوبین؟ زندگی ما انسانها در هر دوره ی زمانی قوانینی برای خود داره ویا در صورت نیاز قوانینی برای خودش می سازه بعضی از این قوانین طی دوران رنگ می بازن ولی بعضی پر رنگتر می شن و بعضی هم با همون میزان رنگ... بعضی از این قوانین بری دورانی خاصی ساخته شدن ، که می تونه توسط فرد یا افراد برای پیشبرد هر چه بهتر اهدافشون و یا اینکه نه ،خود سیر تکاملی به صورت ناخوداگاه باعث ... و یه دسته دیگه از این قوانین مثل این که ساخته شدن ، نه برای دوران خاصی بلکه برای تمامی ادوار ، شاید پول فقط یکی از اونا... کاریش هم نمیشه کرد ،نظر شما چیه؟ اصلا می دونی چیه؟ همه اینا رو ول کن چون تو زندگی مسائلی هست که می تونه همه این قوانین رو به نوعی تحت الشعاع قرار بده ، و برای یک نفر و حتی شده برای یک لحظه بی معنی کنه و ........ رها...... و در انتها زمانی شاید اونم فقط شاید به اینها پی ببریم که دیگه خیلی دیر شده ، خیلی !! زندگی چیزی نیست که سر طاقچه عادت از یاد من و تو برود زندگی حس غریبی است که یک مرغ مهاجر دارد .

يونس

از قدیم یه جمله‌ای بود در باب پول می‌گفتند اگر شب جمعه بزاری کنار مرده برات زنده میشه دعا کمیل می‌خونه :)