عکسی از دوست خدا

 

دو پا ندارد؛ از کمی بالاتر از زانو. به خاطر بیماری قند از دستشان داده است. میانسال است و سر کوچه مان کفاشی نسبتا بزرگی دارد. صبح زود می آید تا کمی دیروقت. هر وقت می بینمش که پا کشان بر روی دو لاستیک چسبیده به انتهای محل قطع شدگی می آید و می رود، حس می کنم با انسانی قوی و قابل احترام مواجهم.

دو روزی است که وقتی صبح ها برای رفتن به سر کار از سر کوچه رد می شوم، او هم رسیده دم مغازه؛ دستهایش را حالت قنوت گرفته و زیر لب وردی می خواند و بعد آمینی می گوید و کرکره را بالا می کشد.

شرم بی نهایت و انرژی مضاعف این روزهایم شده است...

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
مهری

شکر خدا را به جا بیاور که در این روزهایی که چشمه ی احساس انسانی انسانها در حال خشک شدن است، تو لبری از این احساسی. شرم چرا؟

مهری

[گل] برای خانم دکتر مریم برادران.

شبیه خودم

ای مریم تبریک مرا پذیرا باش. یاد اون روزی افتادم که از بابلسر آژانس گرفتی اومدی خونه مون. بعد فهمیدیم راننده سرت کلاه گذاشته! خیلی خاطره ی خوبی بود اومدنت پیش ما. حالا فکر کن باید توی همین شهر بگی نگی نفس بکشی. شهر تولد ری را بازم بگم خوشحالم برات. سر فرصت باهات تماس می گیرم.

مهری

مریم!!!!!!!!!! یعنی میشه سر تو هم کلاه گذاشت؟!!!!!!!![تعجب][متفکر] مریم!!!!! باورم نمیشه!

مهری

خانم دکتر! جواب کامنتم را نخوانده بودم الان متوجه شدم. خانم دکتر! ای کاش در این مدت منو می شناختی. به خودت بد کردی که گفتی از این لقب خوشت نمی آید. خانم دکتر! تو خونه با بردار کوچکم زیاد شوخی می کنم و اون میدونه که اگه به شوخی های من حساسیت نشون بده و بدش بیاد دیگه از دستم خلاصی نداره. برای همین هم یه مدت تحمل میکنه تا من خسته بشم و خودم کوتاه بیام. حالا خود دانی خانم دکتر! می خوای باز هم بگو که از این لقب خوشت نمی آد. خانم دکتر می بینمت!