الهی، من یک خدا دارم ...*

 

بوی عید می‌دهد خانه. می‌پرسم: خبری است؟

چه خبری مهمتر از این؟ مادر می‌گوید: خانه تکانی ماه رمضان است.

چه زود گذشت امسال، زودتر از سالهای قبل.

دستمال گردگیری را بر می‌دارم که بساط تارهای عنکبوت گوشه دلم را جمع کنم. بعد هم یک دستمال نم زده بکشم رویش تا صفا بگیرد.

 

بوی عید می‌دهد خانه. صاحب خانه نرم می‌آید، نرم می‌رود. فقط آنهایی که شامّه تیزی دارند و خوش معامله‌اند می‌برند.

نمی‌خواهم ناامید باشم. هرچند دستانم باز تهی‌تر از قبل‌اند و انگار خرفت شده باشم، فرق روزها را درک نکرده‌ام، رجب را و شعبان را و حال رمضان است.

 

بوی عید می‌دهد خانه. با بوی سفره‌های رنگین می‌شود شامه‌ام آلوده نشود؟  

 

 *از دعای ابوحمزه

/ 5 نظر / 2 بازدید
نیازی

پنجره اتاق دل را می گشایم،یک شاخه گل خوش بوی بهاری در اوج گرمای تابستان به قلبم هدیه می شود. هر سال این گل زیبا عطر و بویش را پیش کش می کند. از وقتی کودک بودم تا حالا. یک ماه در اتاق غبار آلود دل می ماند. اما وقتی میبیند اتفاقی نمی افتد بساطش را جمع میکند و می رود تا سالی دیگر. حالا دوباره آمده تا بلکه راه نفوذی به درون تیرگی ها پیداکند.کوچک تر که بودم راحت تر عطر و بوی عجیب و مست کننده اش را حس میکردم. آن وقتها زنگار دل کم تر بود و روزنه های استشمام پاک تر. حالا باز گل خوش بوی بهاری رنگ آمده و سفره اش را پهن کرده است و باز یک ماه می ماند. آیا لایق استشمام عطر خوشش میشوم؟ رمضان آمد و آهسته صدا كرد مرا مستعد سفر شهر خدا كرد مرا از گلستان كرم طرفه نسيمي بوزيد كه سراپاي پر از عطر و صفا كرد مرا رمضان ماه خدا مبارک.

مهری

طاعات و عبادات قبول. برای هم دعا کردن را فراموش نکنیم.

سعیدزاهدی

اللهم ارزقنی الشهاده فی سبیلک... ؟ خانم مریم شمایید کتاب شهید همت رو روزی ده بار می خونم. راستی اونی که توی کتاب در شملچه دیدمت یه خبرنگار هست شعر اصفهانی رو گوش میده با واکمن برید از اونا بپرسید که ندیده ها رو دیدن... _______ خوبه خوب می نویسید. شما هنوز شهید نشدید.؟؟؟

مجاهد

سلام دوست عزيز با مطلب توصيه هاي عرفاني ايت الله بهجت (ره) به روزم اگه به وبم تشريف بياوريد و نظر بزاريد خوشحال ميشم[گل]