استاد هر از گاهی یادمان می اندازد: «اعوذ بالله من الشيطان الرجيم را زیاد بگویید. انبیاء زیاد می گفته اند. پس در آن رازی است.»<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

......

«او یک فرشته بود» واقعا سریال وحشتناکی است. تازه از سه قسمت گذشته می بینمش. دلم نمی خواهد ببینم اما نمی توانم. چرا؟ نمی دانم. شاید یک دلیلش این است که دوست دارم بدانم کارگردانی که به این وسعت و سرعت آدمی را به چاه ویل می برد (البته برایم غیر قابل باور نیست)، آخرش را چطوری می خواهد جمع کند.

مرا به یاد کتاب نامه های اسکروتیپ (نامه های شیطان بزرگ به یک شیطان دون پایه) می اندازد. سالهاست که تجدید چاپ نشده. اگر اشتباه نکنم سال 69 اولین و آخرین بار این کتاب چاپ شده (حیف. نمی دانم چرا این کتاب مفید نباید در دسترس باشد). همه کتاب نامه هایی است که یک شیطان بزرگ برای شیطان کوچکی می نویسد و او را راهنمایی می کند که چطور آن کسی را که مامور ضلالتش شده، از دشمنشان (خدا) دور کند. هر نامه آنقدر نزدیک و واقعی است که موی تن راست می شود. می بینی که چقدر شیطان نزدیک است و با ما زندگی می کند؛ یک همزیستی مسالمت آمیز.

نویسنده کتاب می گوید: لطفا نپرسید چطور این کتاب را نوشته ام. حق دارد. بعضی نامه ها آدم را میخکوب می کند که مگر کسی غیر از شیطان می تواند به این ظرافت و دقت از کارش بگوید؟ به هرحال پیدا کردن رد این موجود قریب کار زیاد سختی نیست. مگر اینکه آنقدر با ما مانوس شده باشد که نتوانیم از خودمان دور و جدا ببینیمش. واقعیت هم این است که او از ما جدا نیست. با ماست. از وقتی متولد می شویم تا آخر آخر. یعنی حتا در قیامت با ماست. مثل فرشته های محافظمان.

حالا چرا آنقدر که به شیطان فکر می کنیم از فرشته ها سراغ نمی گیریم؟ این را هم نمی دانم. اما حداقل می‌توانيم آخر نماز که به همه فرشته ها سلام می کنیم، به دو ملک روی شانه هامان سلام مخصوص بدهیم، یادشان کنیم؛ حداقل روزی پنج بار. زیاد نیست. شاید آنجا که پامان بلغزد، فرشته مان به دو دست دعا نگهمان دارد.

 

 

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
Alireza

با سلام . وبلاگ قشنگی داريد تبريک ميگم . راستی يه سر هم به ما بزنيد . دانلود مجانی جديدترين برنامه ها،فيلم ،موسيقی ، نکات رجيستری و آموزش هک و هر آنچه که شما در خواست کنيد فقط در ادکوسافت . يک بار به ما سر بزن حتما مشتری ميشی . با تشکر

کتیبه سپید

سلام، ببخشید شما می دونین این کتاب رو از کجا می تونم تهیه کنم؟