چند روزی لامرد بودم، شهری در استان فارس. با هوای شرجی، با نخلستانهای زیبا و رطب‌هایی شیرین، شیره چکان و مردمانی خوانگرم.

بیست ساعتی راه است تا آنجا؛ مسیری خشن و سنگلاخ  و بدون گونه‌های گیاهی که کمی خستگیت را بگیرد (عاشقانه آرام را در این مسیر می‌‌خواندم. کار زیبایی است، اگر نخوانده‌اید بخوانید).

شب آنقدر سکوت داشت که باور نمی‌کردی جایی باشد که بتوانی ساعتها بدون شنیدن صدای حتا یک ماشین نفس بکشی. جان می‌دهد برای فکر کردن، نوشتن و خلوت کردن.

همه افسوسم از این است که برای خدمت به مردم این مکان ارام می‌خواهند آن را به شهرکی صنعتی تبدیل کنند، پالایشگاهی راه اندازی کنند و شغل و کاسبی فراهم. عمر سکوت آنجا هم رو به اتمام است در حالیکه مردم هم شادی می‌کنند و نمی‌دانند چه بلایی در حال نزول است. البته پیشرفت همیشه هوس انگیز است؛ هوسی که لذتش عقوبتش را به تاخیر می‌اندازد.

 

/ 2 نظر / 3 بازدید
آيه هاي دلنشين

سلام دوست عزيز دلت ميخواد روزي يه آيه مهمان خدات باشي؟ اگه دوست داري يه سر بيا كلبه خودت... آيه هاي دلنشين شايد به دل تو هم نشست... و با ما همنشين شدي... يا علي

تازه وارد

مردم ان جا می دانند چه بلایی -نه که به سرشان می آید بلکه- به سرشان آمده. مشکل این جاست که چه غلطی می توانند بکنند. توی همین عسلویه نزدیک به یک کیلومتر مسیر کنار جاده را انبوهی از گوگرد فراگرفته است؛ آن هم در محیطی باز. توی این مملکت انسان ها چه اهمیتی دارند؛ آن هم انسان هایی که رسما فراموش شده اند.